Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM
AKTUALNOŚCI

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa. Tego dnia w 1918 roku po 123 latach zaborów Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Święto zostało ustanowione w 1937 roku, ale od 1939 nie było obchodzone – przywrócono je w roku 1989. Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych aktywnie włączył się w obchody 103 rocznicy tego święta. W dniu 9 listopada 2021 miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy przez Panią Dyrektor Monikę Musiał-Biernat oraz kadrę kierowniczą Panią Agnieszkę Tomczyk oraz Pana Romana Kępińskiego. Na wystawie można było obejrzeć pamiątki jakie zachowały się od lat 1771 roku do lat powojennych. Uczniowie mogli zobaczyć repliki pojazdów wojennych, strój żołnierza walczącego na froncie, czapki, maski przeciwgazowe, łuski po napojach oraz piękne kolekcje monet, kartek okolicznościowych. Największą atrakcją była duża kolekcja medali zdobytych przez naszych żołnierzy.

swieto niepodleglosci 2021 06swieto niepodleglosci 2021 35swieto niepodleglosci 2021 14

Podczas tej uroczystości przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami co pozwoliło widzom głębiej przeżyć tamte chwile.
Wystawa została przygotowana przez panią Elżbietę Rzepka. Oprawę artystyczną przygotowali uczniowie klasy 1 Technikum Logistycznego wraz z rodzicami.

 swieto niepodleglosci 2021 11swieto niepodleglosci 2021 26

 

Więcej zdjęć z obchodów Dnia Niepodległości znajdziecie w Galerii (TUTAJ).

NASZA SZKOŁA

herb grodkow

Początki oświaty rolniczej w Grodkowie sięgają roku 1948 kiedy to Powiatowy Inspektor Oświaty Rolniczej podjął decyzję o utworzeniu Średniej Szkoły Rolniczej. Na początku szkoła oferowała naukę tylko w zawodach rolniczych (np. Technik mechanizacji rolnictwa) dopiero w późniejszych latach po zmianach organizacyjnych (m.in. dołączeniu Zespołu Szkół Zawodowych w roku 2001 oraz Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie w roku 2021) i utworzeniu Zespołu Szkół nastąpił dynamiczny rozwój placówki i poszerzenie oferty edukacyjnej.

KONTAKT

   ul. Krakowska 20, 49-200 Grodków

   tel. 77 415-52-94

   e-mail: kontakt@zsgrd.pl


  Numer konta: 03 88700005 2001 0033 0136 0001


   Poniedziałek - Piątek:    700 - 1500