Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM
  • Nagłówek 2
  • Nagłówek 7
  • Nagłówek 4
  • Naglowek 9
  • Nagłówek 6
  • Naglowek 1
  • Nagłówek 3
  • Nagłówek 5

AKTUALNOŚCI 2021/2022

ZAPRASZAMY NA WYWIADÓWKĘ

Zapraszamy rodziców oraz opiekunów do udziału w wywiadówkach, które odbędą się 24.11.2021 r. (środa) o godzinie 17.00. W dalszej części artykułu znajdziecie tabelkę z salami w których odbędą się spotkania.

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA

dzien rzucania palenia plakat

Światowy Dzień Rzucania Palenia, obchodzony jest corocznie w trzeci czwartek listopada. Pomysłodawcą akcji był amerykański dziennikarz Lynn Smith, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. Co przyniosło niespodziewane skutki, aż 150 tysięcy osób postawiło sobie wyzwanie ograniczenia się od palenia tytoniu przez 24 godziny. Akcja ta w kolejnych latach objęła wszystkie stany i następne tysiące palaczy. W Polsce Światowy Dzień Rzucania Palenia obchodzony jest od 1991 roku.

UDZIAŁ W AKCJI "SZKOŁA DO HYMNU"

W dniu 10 listopada nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” 2021, zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Dokładnie o godzinie 11.11. zgromadzeni na parkingu szkolnym młodzież i nauczyciele wspólnie i gromko odśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego”. Godzina wykonania hymnu państwowego jest symboliczna, nawiązuje do daty odzyskania przez Polskę niepodległości, co miało miejsce 11 listopada 1918 r.

ŚPIEWANIE PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH PRZEZ KLASY 3 LICEUM

Ten szczególny w życiu Polaków dzień klasy liceum postanowiły uczcić śpiewaniem pieśni patriotycznych. Choć nie ma lekcji wychowania muzycznego to jednak zdecydowali się zaprezentować te pieśni i w ten sposób uczcić święto, wyrazić tak czasami trudne do zdefiniowania i okazania patriotyczne uczucia no radość. Prezentijemy ten skromny program w nadziei, że inni pójdą w ich ślady i też zechcą w ten sposób w przeszłości uczcić to wyjątkowe święto. Zapraszamy do oglądania.

B.Szczotka

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa. Tego dnia w 1918 roku po 123 latach zaborów Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Święto zostało ustanowione w 1937 roku, ale od 1939 nie było obchodzone – przywrócono je w roku 1989. Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

WYJAZD UCZNIÓW NA TARGI PRZEMYSŁOWE - WARSAW INDUSTRY WEEK


W dniu 08.11.2021 grupa uczniów szczególnie zainteresowanych informatyką i przedmiotami ścisłymi z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Grodkowie miała przyjemność zwiedzić jedne z najszybciej rozwijających się targów przemysłowych w Polsce – „Warsaw Industry Week”. W targach brali udział wystawcy i kontrahenci z wielu branż technologicznych: prezentowane były nowoczesne skanery i drukarki 3D, lasery, roboty przemysłowe, obrabiarki CNC i wiele innych. Uczniowie mieli okazję poznać praktyczne zastosowanie przedmiotów znanych dotąd ze szkolnej ławki – matematyki, fizyki i informatyki.

Halloween

HALLOWEEN W NASZEJ SZKOLE 🎃

W dniu 25.10.2021 r (czwartek) uczniowie naszej szkoły zorganizowali obchody Halloween. Było strasznie, mrocznie, makabrycznie i pomysłowo. SU przygotował "obrzydliwie" smaczne przekąski, a większość klas wzięła udział w konkursie na najstraszniejszą dynię.

Dzień szelek 2021

DZIEŃ SZELEK 2021

Kto powiedział, że w szkole ma być nudno? 20 października jest Dniem Szelek, dlatego nasi uczniowie postanowili udowodnić, że zawsze i wszędzie można mieć odrobinę dystansu do siebie 😃.

NASZA SZKOŁA

herb grodkow

Początki oświaty rolniczej w Grodkowie sięgają roku 1948 kiedy to Powiatowy Inspektor Oświaty Rolniczej podjął decyzję o utworzeniu Średniej Szkoły Rolniczej. Na początku szkoła oferowała naukę tylko w zawodach rolniczych (np. Technik mechanizacji rolnictwa) dopiero w późniejszych latach po zmianach organizacyjnych (m.in. dołączeniu Zespołu Szkół Zawodowych w roku 2001 oraz Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie w roku 2021) i utworzeniu Zespołu Szkół nastąpił dynamiczny rozwój placówki i poszerzenie oferty edukacyjnej.

KONTAKT

   tel. 77 415-52-94

   e-mail: kontakt@zsgrd.pl

   ul. Krakowska 20, 49-200 Grodków

   Poniedziałek - Piątek:    700 - 1500