Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM
AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI 2021/2022

TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ O PUCHAR ZSP

Zapraszamy do wzięcia udziału w Turnieju Piłki Halowej o puchar ZPS, który odbędzie się 31.05.2022 r. (wtorek) podczas Dnia Sportu organizowanego w ramach Dnia Dziecka. Zgłoszenia drużyn należy dokonać do dnia 27.05.2022 r. (piątek) do godz. 12.00 w sali 204 (u Pani profesor Katarzyny Gwóźdź). Rozpiska meczów będzie wywieszona 27.05.2022 r. (piątek) po godz. 12.00. Zapraszamy do wzięcia udziału.

ZASADY GRY

  • drużyny 4+1 bez rezerwowych
  • czas meczu (1 połowa 10 minut)

plakat turniej

DZIEŃ OTWARTY W NASZYM ZESPOLE SZKÓŁ

W dniu 27.04.2022 r. odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych. Nauczyciele i uczniowie naszych szkół przygotowali stanowiska rekrutacyjne, które prezentowały ofertę edukacyjną przygotowaną na nowy rok szkolny 2022/2023. Uczniowie szkół podstawowych zapoznawali się z propozycjami szkół i kierunków, mogli porozmawiać z nauczycielami i uczniami naszej szkoły oraz skorzystać z wielu innych atrakcji (np. organizowane były quizy i pokazy, w fotobudce można było sobie zrobić pozowane zdjęcia, goście mogli pograć w gry komputerowe na konsoli z VR). Równolegle w budynku głównym odbywał się turniej dla uczniów naszej szkoły w CS GO, którego rozgrywni mogli oglądać wszyscy zainteresowani w specjalnie przygotowanej sali. Zainteresowanie Dniem Otwartym wśród przyszyych absolwentów szkół podstawowych było bardzo duże. Poniżej umieszczę kilka zdjęć z tego wydarzenia. Resztę zdjęć można zobaczyć w Galerii (TUTAJ) i na szkolnym FB (TUTAJ).

otwarty30otwarty11otwarty11otwarty11otwarty11otwarty11otwarty11otwarty11otwarty11otwarty11otwarty11otwarty11

UMOWA PATRONACKA ZE SPÓŁKĄ AGROAS

20 kwietnia b.r. pomiędzy Zespołem Szkół Ponadpodstawowych w Grodkowie, reprezentowanym przez dyrektora szkoły – p. Monikę Musiał-Biernat, a Spółką AGROAS, reprezentowaną przez p. Daniela Cupriaka, podpisana została Umowa Patronacka. Jest ona efektem porozumienia stron, które dostrzegły możliwość wzajemnej współpracy w zakresie poprawy jakości kształcenia zawodowego i zapewnienia jego wysokiej efektywności.

Współpraca będzie polegała na objęciu przez Spółkę AGROAS patronatem klas kształcących w zawodach: magazynier – logistyk oraz technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Celem patronatu jest podniesienie jakości praktycznego kształcenia zawodowego, nabycie przez uczniów umiejętności przydatnych na rynku pracy oraz przygotowanie absolwentów do podjęcia zatrudnienia.

Cele te realizowane będą poprzez wsparcie szkoły przez Spółkę AGROAS w zakresie doposażenia w sprzęt i materiały do pracy, organizowanie wyjazdów do partnerów handlowych Spółki, prowadzenie zajęć praktycznych i teoretycznych (z wykorzystaniem zasobów Patrona), udział uczniów w organizowanych przez Patrona szkoleniach tematycznych, nagradzanie wyróżniających się uczniów klas patronackich oraz podejmowanie wspólnych działań marketingowych i reklamowych.

patronackapatronackapatronackapatronacka

TRADYCJE WIELKANOCNE

Święta Wielkanocne obfitują w różne zwyczaje ludowe, z których część jest wciąż żywo kultywowana, a część coraz bardziej zanika. Wciąż jednak święcimy pokarmy, malujemy pisanki, zanosimy palemki do kościołów i oblewamy się wodą w Lany Poniedziałek. Niektóre zwyczaje i tradycje wielkanocne przetrwały do dzisiaj w nieco zmodyfikowanej formie. W Naszej szkole uczniowie przygotowali wystawę, na której zaprezentowali swoje prace.

wystawa wielkanocna wystawa wielkanocnawystawa wielkanocnawystawa wielkanocnawystawa wielkanocnawystawa wielkanocnawystawa wielkanocnawystawa wielkanocnawystawa wielkanocna

PIKNIK WIELKANOCNY

piknik wielkanocnypiknik wielkanocnypiknik wielkanocnypiknik wielkanocnypiknik wielkanocnypiknik wielkanocnypiknik wielkanocnypiknik wielkanocnypiknik wielkanocnypiknik wielkanocnypiknik wielkanocny

WIZYTA STUDYJNA W PWSZ W NYSIE

W dn. 30. 03. 2022 uczniowie naszej szkoły z klas: 3ag, 3a, 3THL, 3TEP, 4TPL, 4TI podczas wizyty w PWSZ w Nysie zapoznali się z ofertą edukacyjną uczelni przedstawioną przez wykładowców. Młodzież uczestniczyła w zajęciach z filologii angielskiej, filologii germańskiej, dietetyki, kosmetologii, bezpieczeństwa wewnętrznego oraz zarządzania i inżynierii produkcji. Uczniowie zobaczyli bazę szkoły, dobrze wyposażone pracownie, zapoznali się z ofertą wymian studenckich ze współpracującymi uczelniami zagranicznymi oraz możliwością odbywania praktyk w atrakcyjnych ośrodkach w kraju i zagranicą. Taki wyjazd z pewnością ułatwi podjęcie w przyszłości decyzji o wyborze dalszego kierunku kształcenia.

wyjazd do pwszwyjazd do pwszwyjazd do pwszwyjazd do pwszwyjazd do pwszwyjazd do pwsz
wyjazd do pwszwyjazd do pwsz

Opiekunowie: Marzanna Horodyska, Katarzyna Gwóźdź, Agata Habina-Kudzia, Agnieszka Sobów

PODSUMOWANIA PROJEKTÓW UNIJNYCH

Pani dyrektor Monika Musiał-Biernat w minionym tygodniu dwukrotnie wzięła udział w spotkaniach, w Opolu podsumowujących projekty. Pierwszy projekt "Opolskie dla Liceów - zdalne nauczanie zbliża" i podsumowanie drugiego projektu 10.4. RPO WO 2014-2020 „Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych dla regionu branżach". Dzięki europejskim dotacjom i współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Opolu oraz Departamentem Edukacji i Rynku Pracy obie szkoły zyskały doposażenie m.in. pracowni zawodowych, a dodatkowo na spotkaniach przekazano 6 tabletów graficznych dla liceum oraz 4 dla technikum. Bardzo dziękujemy za owocną współpracę i pozdrawiamy serdecznie Panią Dyrektor Monikę Jurek.

podsumowanie projektow 06podsumowanie projektow 06podsumowanie projektow 06podsumowanie projektow 06

WYCIECZKA EDUKACYJNA DO ŁODZI I WARSZAWY

W dniach 09 - 11.03.2022 uczniowie klasy IIIa LO oraz IIIag LO biorący udział w projekcie "Kształcenie umiejętności uniwersalnych oraz kompetencji kluczowych uczniów i uczennic szkół ogólnokształcących Powiatu Brzeskiego" wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Łodzi i Warszawy. W Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi mieli możliwość zapoznania się z budową i działaniem elektrociepłowni, obejrzenia pokazu w kinie sferycznym oraz przeprowadzenia szeregu doświadczeń fizycznych w znajdującym się tam laboratorium. W czasie wycieczki z przewodnikiem poznali niezwykłą architekturę i historię Łodzi. W Warszawie głównym punktem programu było Centrum Nauki Kopernik oraz planetarium, ale bardzo pozytywne wrażenia zostawiły po sobie również Muzeum Ewolucji oraz Muzeum Techniki (obydwa znajdują się w Pałacu Kultury i Nauki) a także wizyta w warszawskich Łazienkach. Opiekunami wycieczki byli: p. Agata Habina - Kudzia, p. Katarzyna Turowska oraz p. Łukasz Pater. Za pomoc w organizacji oraz bezpieczny transport dziękujemy firmie DANTUR z Grodkowa.

image129image129
image129image129

Więcej zdjęć z wycieczki znajdziecie w Galerii Zdjęć (TUTAJ).

NASZA SZKOŁA

herb grodkow

Początki oświaty rolniczej w Grodkowie sięgają roku 1948 kiedy to Powiatowy Inspektor Oświaty Rolniczej podjął decyzję o utworzeniu Średniej Szkoły Rolniczej. Na początku szkoła oferowała naukę tylko w zawodach rolniczych (np. Technik mechanizacji rolnictwa) dopiero w późniejszych latach po zmianach organizacyjnych (m.in. dołączeniu Zespołu Szkół Zawodowych w roku 2001 oraz Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie w roku 2021) i utworzeniu Zespołu Szkół nastąpił dynamiczny rozwój placówki i poszerzenie oferty edukacyjnej.

KONTAKT

   ul. Krakowska 20, 49-200 Grodków

   tel. 77 415-52-94

   e-mail: kontakt@zsgrd.pl


  Numer konta: 03 88700005 2001 0033 0136 0001


   Poniedziałek - Piątek:    700 - 1500