Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM
  • Nagłówek 2
  • Nagłówek 7
  • Nagłówek 4
  • Naglowek 9
  • Nagłówek 6
  • Naglowek 1
  • Nagłówek 3
  • Nagłówek 5

AKTUALNOŚCI 2021/2022

NOWY PLAN LEKCJI

Na stronie pojawił się nowy plan lekcji obowiązujący od 03.01.2022 r. (poniedziałek). Przypominamy również, że zajęcia w okresie 03.01-05.01 odbywają się w formie zdalnej za pomocą platformy MS Teams.

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW - ROK SZKOLNY 2021/2022

Uprzejmie wszystkich informujemy, że dziś z rąk Pani Dyrektor Moniki Musiał-Biernat najlepsi z najlepszych otrzymali szczególne wyróżnienie. Dwóm uczennicom liceum ogólnokształcącego Kamili Szczygieł z kl. III A oraz Martynie Żędzianowskiej z kl. III A g i dwóm uczniom technikum Radosławowi Pochopieniowi z kl. III TIR i Aleksandrowi Steleblakowi z kl. III TEP zostały uroczyście wręczone Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Dyrekcja wraz z Gronem Pedagogicznym otrzymała dyplomy uznania z życzeniami dalszych sukcesów dydaktycznych i wychowawczych.

WYCIECZKA INTEGRACYJNO-EDUKACYJNA DO WROCŁAWIA

2 XII 2021 r . klasa II a Liceum Ogólnokształcącego wraz z wychowawca panią K. Turowską i drugim opiekunem pojechała ną wycieczkę integracyjno-edukacyjną do Wrocławia. Najpierw były kręgle, gdzie każdy mógł zaprezentować swoje sportowe zdolności, potem mikołajkowe zakupy no i obiad. Po drodze podzialiśmy już piękne świąteczne dekoracje no i duży ruch, ale mimo tworzących się korków sprawnie udało się nam dotrzeć na wystawę "Body Worlds- Vital", która ukazuje potencjał ludzkiego ciała w ruchu.Są to autentyczne ludzkie ciała. Na wystawie możemy zobaczyć też bardzo ciekawe instalację multimedialne ukazujące ludzkie cało kiedy jest zdrowe i jak choruje. Jedna z prezentacji ukazuje np: jak postępuje choroba Alzheimera. Można było również zobaczyć porównanie zdrowych i chorych organów naszego ciała a przy użyciu specjalnej prezentacji multimedialnej zobaczyć na ekranie jak się rusza nasze ciało czy dowiedzieć się dlaczego mózg jest pofałdowany i poznać jego budowę i powierzchnię - 1,5 metra kwadratowego!

KARTKI ŚWIĄTECZNE WYKONANE PRZEZ NASZYCH UCZNIÓW

Uczniowie z Kółka Artystycznego pod opieką pań Bibliotekarek wykonali przepiękne kartki świąteczne. Kartki czekają już niecierpliwie na wysłanie do adresatów. W dalszej części artykułu możecie zobaczyć jak wyglądają te kartki ;).

UPOMINKI NA MIKOŁAJKI DLA DZIECI Z OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO

Z okazji Mikołajek klasa 3B wraz z wychowawcą Katarzyną Kendik-Palak przygotowała upominki dla dzieci z ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grodkowie. Wszystkim dzieciom, ich rodzicom, opiekunom oraz pedagogom życzymy spokojnych, Wesołych Świąt.

ANDRZEJKI W SZKOLE 2021

W dniu 30 listopada SU zorganizował wspaniały dzień zabawy, słodkości i oczywiście odkrywania tajemnic przyszłości. Naturalnie nie mogło zabraknąć wróżb - mieliśmy okazję poznać sekrety "sybillińsko - grodkowskich" wiedźm i naszego lokalnego tarocisty. Dziękujemy klasom, które zaangażowały się w organizację imprezy, ale i tym, które pozwoliły sobie na odrobinę luzu i pokazały, jak dobrze potrafią się bawić - nawet w szkole.

andrz1andrz2

Resztę zdjęć z wydarzenia można obejrzeć w Galerii (TUTAJ).

ZAPRASZAMY NA WYWIADÓWKĘ

Zapraszamy rodziców oraz opiekunów do udziału w wywiadówkach, które odbędą się 24.11.2021 r. (środa) o godzinie 17.00. W dalszej części artykułu znajdziecie tabelkę z salami w których odbędą się spotkania.

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA

dzien rzucania palenia plakat

Światowy Dzień Rzucania Palenia, obchodzony jest corocznie w trzeci czwartek listopada. Pomysłodawcą akcji był amerykański dziennikarz Lynn Smith, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. Co przyniosło niespodziewane skutki, aż 150 tysięcy osób postawiło sobie wyzwanie ograniczenia się od palenia tytoniu przez 24 godziny. Akcja ta w kolejnych latach objęła wszystkie stany i następne tysiące palaczy. W Polsce Światowy Dzień Rzucania Palenia obchodzony jest od 1991 roku.

NASZA SZKOŁA

herb grodkow

Początki oświaty rolniczej w Grodkowie sięgają roku 1948 kiedy to Powiatowy Inspektor Oświaty Rolniczej podjął decyzję o utworzeniu Średniej Szkoły Rolniczej. Na początku szkoła oferowała naukę tylko w zawodach rolniczych (np. Technik mechanizacji rolnictwa) dopiero w późniejszych latach po zmianach organizacyjnych (m.in. dołączeniu Zespołu Szkół Zawodowych w roku 2001 oraz Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie w roku 2021) i utworzeniu Zespołu Szkół nastąpił dynamiczny rozwój placówki i poszerzenie oferty edukacyjnej.

KONTAKT

   tel. 77 415-52-94

   e-mail: kontakt@zsgrd.pl

   ul. Krakowska 20, 49-200 Grodków

   Poniedziałek - Piątek:    700 - 1500