Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM
  • nowe1.png
  • szkola_naglowek_new.jpg
  • szkola_naglowek_new2.png
  • w.jpg
  • za.jpg

AKTUALNOŚCI 2023/2024

Pracodawcy coraz częściej aktywnie włączają się w proces kształcenia młodzieży po to, aby pozyskać w przyszłości dobrze wykwalifikowaną kadrę pracowniczą. Patronat jest dużą korzyścią i atutem zarówno dla pracodawcy, jak i dla szkoły. Dnia 14 września 2023 r. do grona Patronów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Grodkowie, reprezentowanego przez Dyrektor Monikę Musiał - Biernat dołączyły Grodkowskie Zakłady Wyrobów Metalowych S.A. reprezentowane przez Prezesa Zarządu Mariusza Piotrowskiego. Koordynatorami współpracy zostali Adrian Jacyna – dyrektor techniczno-produkcyjny GZWM oraz Roman Kępiński – kierownik kształcenia praktycznego w ZSP. Patronatem została objęta klasa pierwsza technikum informatycznego. W ramach patronatu na przestrzeni kolejnych lat zostaną podjęte działania w zakresie doposażenia szkoły w nowoczesny sprzęt i materiały do pracy, organizacja wyjazdów na targi pracy oraz szkolenia tematyczne, prowadzenie zajęć praktycznych i teoretycznych przez pracowników firmy. Oprócz tego Patron zobowiązuje się do nagradzania wyróżniających się w nauce uczniów m. in. poprzez ufundowanie stypendium naukowego. Dzięki podjętej współpracy uczniowie będą mogli zdobyć dodatkową, trzecią kwalifikację w ostatniej klasie. Pozostaje więc tylko życzyć udanej współpracy oraz wielu korzyści dla obu partnerów i zadowolenia z realizacji obranych celów.

Elżbieta Czabaj

umowa patronacka 01umowa patronacka 01umowa patronacka 01umowa patronacka 01

 

W dniu 15 IX 2023 klasa I b wraz z nauczycielem historii i wychowawcą zwiedzali Grodków. Uczniowie podążali śladami średniowiecznego Grodkowa. Naszym przewodnikiem była pani Anna z Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej. Zadaniem uczniów było zapoznania się z ciekawymi miejscami i budowlami średniowiecznymi i zlokalizowanie ich na mapie gry, którą dostałą każda grupa.Nasz prawie 2 godzinny spacer zakończli uczniowie pod murami miejskimi, gdzie też zrobione zostało pamiątkowe zdjęcie.Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe plakietki i mapki z gry gdzie po zeskanowaniu kodu można było sobie poczytać legendę o krasnalach. w ten przyjemny sposób uczniowie poznali naszą lokalną historię i zobaczyli ślady dawnego Grodkowa.

Bogusława Szczotka

W sobotę 9 września uczniowie ZSP Grodków (Judyta Gajek, Emilia Czabaj, Róża Adamowska, Przemysław Margoszczyn) wzięli udział w 12. odsłonie Narodowego Czytania🙂. Wraz z przedstawicielami innych lokalnych szkół przeczytali fragmenty powieści "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej - książki nastrojowej, napisanej bardzo barwnym językiem i sugestywnej w swoim patriotycznym przesłaniu.

Dziękujemy🤝 uczniom i nauczycielom za udział w tym wydarzeniu, a Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Grodkowie za jego przygotowanie🙂👏.

narodowe cztanie 01narodowe cztanie 01narodowe cztanie 01narodowe cztanie 01narodowe cztanie 01
narodowe cztanie 01narodowe cztanie 01narodowe cztanie 01

Opolski Kurator Oświaty przypomina, iż zgodnie z art. 108 § 2 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks Wyborczy (Dz. U. z 2022 poz. 1277 z późn. zm.) zabroniona jest agitacja wyborcza na terenie szkół wobec uczniów.

Z zakazu agitacji wyborczej wobec uczniów na terenie szkół wypływa również zakaz umieszczania materiałów wyborczych na ogrodzeniach budynków szkolnych (np. parkanach, płotach).

Złamanie tego zakazu warunkowego zagrożone jest sankcją karną przewidzianą w art. 494 § 2 Kodeksu Wyborczego.
Ponadto wskazuję, iż zgodnie z art. 108 § 3 przytoczonego artykułu za agitację wyborczą nie uznaje się prowadzonych przez szkołę zajęć z zakresu edukacji obywatelskiej polegającej na upowszechnianiu wśród uczniów wiedzy o prawach i obowiązkach obywateli, znaczeniu wyborów w funkcjonowaniu demokratycznego państwa prawnego oraz zasadach organizacji wyborów.
Należy także pamiętać, iż w myśl art. 86 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. prawo oświatowe (Dz. U. z 2023 poz. 900) w szkole i placówce mogą działać, z wyjątkiem partii i organizacji politycznych, stowarzyszenia i inne organizacje, a w szczególności organizacje harcerskie, których celem statutowym jest działalność wychowawcza albo rozszerzanie i wzbogacanie form działalności dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i innowacyjnej szkoły lub placówki. Natomiast w myśl ust. 2 cytowanego artykułu podjęcie działalności w szkole lub placówce przez stowarzyszenie lub inną organizację, o których mowa w ust. 1, wymaga uzyskania zgody dyrektora szkoły lub placówki, wyrażonej po uprzednim uzgodnieniu warunków tej działalności oraz po uzyskaniu pozytywnej opinii rady szkoły lub placówki i rady rodziców.

Tak niedawno rozstaliśmy się, a znów nadszedł czas powrotu i spotkania. Za nami dwa miesiące wspaniałych beztroskich wakacji. Nie tak łatwo pożegnać jest nam plaże tonące w słońcu, błękit nieba, ścieżki górskie wśród zielonych lasów, szalone przygody, wakacyjnych przyjaciół. Witamy szczególnie uczniów klas pierwszych, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg szkoły. Dla wielu z Was to szczególny czas: nowa klasa, nowi koledzy i koleżanki oraz okazja do zawarcia nowych znajomości. Życzymy wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym. Nauczycielom wyrozumiałości i cierpliwości, a Wam, koledzy i koleżanki, zapału w zdobywaniu wiedzy.

pocz roku szk 01pocz roku szk 01pocz roku szk 01pocz roku szk 01

powrot

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się dnia 04 września 2023 roku (poniedziałek) o godzinie 900 na parkingu za budynkiem głównym szkoły przy ul. Krakowskiej 20 w Grodkowie. Po uroczystym rozpoczęciu uczniowie razem z wychowawcami udadzą się do klas i uzyskają informację na temat organizacji pracy w nowym roku szkolnym. Zapraszamy wszystkich uczniów, absolwentów i rodziców.

Egzamin poprawkowy maturalny odbędzie się 22 sierpnia 2023 r. o godz. 900 w sali numer 5
w budynku Liceum Ogólnokształcącego (ul. Sienkiewicza 29).

UWAGA !!! Prosimy o przybycie co najmniej 20 minut wcześniej.

NASZA SZKOŁA

herb grodkow

Początki oświaty rolniczej w Grodkowie sięgają roku 1948 kiedy to Powiatowy Inspektor Oświaty Rolniczej podjął decyzję o utworzeniu Średniej Szkoły Rolniczej. Na początku szkoła oferowała naukę tylko w zawodach rolniczych (np. Technik mechanizacji rolnictwa) dopiero w późniejszych latach po zmianach organizacyjnych (m.in. dołączeniu Zespołu Szkół Zawodowych w roku 2001 oraz Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie w roku 2021) i utworzeniu Zespołu Szkół nastąpił dynamiczny rozwój placówki i poszerzenie oferty edukacyjnej.

KONTAKT

   ul. Krakowska 20, 49-200 Grodków

   tel. 77 415-52-94

   e-mail: kontakt@zsgrd.pl


  Numer konta: 03 88700005 2001 0033 0136 0001


   Poniedziałek - Piątek:    700 - 1500