Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM
  • 01.png
  • nowe1.png
  • szkola_naglowek_new.jpg
  • szkola_naglowek_new2.png
  • w.jpg
  • za.jpg

AKTUALNOŚCI 2022/2023

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się Andrzejki. 🧙🧙‍♀️ Każda klasa miała przeznaczoną jedną godzinę lekcyjną na uczestniczenie we wspólnej zabawie.  W tematycznie wystrojonej sali, na uczniów czekał poczęstunek 🍪🍰oraz rożnego rodzaju wróżby 🗝🐈‍⬛ Mamy nadzieję, że każdy dobrze się bawił i skorzystał z przygotowanych atrakcji!

andrzejki 01andrzejki 02
andrzejki 03andrzejki 04
andrzejki 05andrzejki 06
andrzejki 07andrzejki 08
andrzejki 09andrzejki 10

"Energia odnawialna- oszczędność dla gospodarstwa rolnego i ochrona środowiska" to tytuł wykładu i warsztatów w których uczestniczyli uczniowie kl 1 TML. Zajęcia odbywały się w Opolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Łosiowie. 👩‍🌾🧑‍🌾Młodzież miała okazję dokładnie poznać zagadnienia dot. fotowoltaiki budowa, zasady działania, opłacalność produkcji energii słonecznej)🌞☀️. Fakty i mity dotyczące paneli fotowoltaicznych. Kolejny temat to pompy ciepła- rodzaje, zasady działania, zastosowanie. Perspektywa rozwoju pomp ciepła. Elektrownie wiatrowe w Polsce. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach, wykazała duże zainteresowanie tematem, zadawała wiele pytań....🕵️‍♀️. Opiekę nad uczniami sprawowali: Jarosław Idczak i Agnieszka Sobów.

Dziękujemy Państwu Damianie i Tomaszowi Grzybowskim za zasponsorowanie wyjazdu.

warsztaty 01warsztaty 02
warsztaty 03warsztaty 04
warsztaty 05warsztaty 06
warsztaty 01warsztaty 01warsztaty 02

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się akcja promująca bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Hasło akcji "Przyhamuje życie przed tobą". W promocję bezpieczeństwa w ruchu drogowego włączył się Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Opolu, przeprowadzając prelekcję z zakresu bezpieczeństwa na drodze oraz udostępniając symulator dachowania i symulator zderzenia. Do akcji włączyła się również 🚒 JRG Państwowej Straży Pożarnej w Grodkowie 🚨, prezentując procedury ewakuacji w zdarzeniu masowym. Organizatorem z ramienia szkoły był Roman Kępiński, kierownik szkolenia praktycznego. Akcja wzbudziła duże zainteresowanie wśród młodzieży jak i nauczycieli naszej placówki. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie akcji.

akcja ruch drogowy 01akcja ruch drogowy 02
akcja ruch drogowy 03akcja ruch drogowy 04
akcja ruch drogowy 05akcja ruch drogowy 06
akcja ruch drogowy 07akcja ruch drogowy 08
akcja ruch drogowy 09akcja ruch drogowy 10

W dniu 18 XI 2022 r. uczniowie klasy I a LO wraz z nauczycielką historii B. Szczotką wzięli udział w prelekcji, której tematem było "Życie i twórczość Józefa Elsnera". Prelegentem był nasz były uczeń aktualnie organista na Jasnej Górze pan Marcin Lauzer. Uczniowie mogli nie tylko poznać ciekawe fakty z życia i twórczości nauczyciela Fryderyka Chopina, ale również zwiedzić poświęconą mu wystawę, posłuchać muzyki Elsnera i spróbować zagrać na organowych piszczałkach z ołowiu.Pan Marcin opowiadał również o poszukiwaniach śladów bytności Elsnera i jego twórczości w różnych miejscach w Polsce. Dziękujemy za te ciekawe informacje panu M. Lauzerowi i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś uraczy nas swoją muzyką i wiedzą muzyczną i historyczną.

B.Szczotka

sprzatanie cmentarz 01sprzatanie cmentarz 01
sprzatanie cmentarz 01sprzatanie cmentarz 01
sprzatanie cmentarz 01sprzatanie cmentarz 01

 

17 listopada Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie zaprosiła uczniów ZSP Grodków do udziału w zajęciach otwartych. Mieliśmy okazję uczestniczyć w wykładzie na kierunku filologia angielska - poznaliśmy świetne narzędzia pisania na poziomie rozszerzonym, nabyliśmy umiejętności rozróżniania stylu nieformalnego i formalnego, poćwiczyliśmy parafrazowanie zdań. Następnie braliśmy udział w zajęciach na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, gdzie m.in. pobawiliśmy się w detektywów zabezpieczających ślady kryminalne. Grupa z technikum z kolei dostała szansę zapoznania się z kierunkiem informatycznym oraz zarządzaniem i inżynierią przemysłu. Okazało się, że programowanie nie gryzie, a skanowanie i druki 3D to ciekawe zagadnienie, choć nic nie jest w stanie przebić symulacji lotów BSP. Dziękujemy Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie za przygotowanie niezwykle ciekawych zajęć, za zorganizowanie darmowego dojazdu, poświęcony nam czas. A maturzystów zachęcamy do studiowania na tej uczelni.

wizyta studyjna nysa 05

wizyta studyjna nysa 08wizyta studyjna nysa 09
wizyta studyjna nysa 08wizyta studyjna nysa 09
wizyta studyjna nysa 08wizyta studyjna nysa 09

W dniu 10.11.2022 roku, na szkolnym parkingu odbył się apel upamiętniający odzyskanie przez Polskę 🇵🇱 niepodległości w 1918 roku. W ramach akcji 🎼,,Szkoła do hymnu” 🎵 o godzinie 1111 zaśpiewaliśmy wspólnie ,,Mazurek Dąbrowskiego”.

Tego dnia również uczniowie liceum chcąc uczcić Święto Niepodległości nie tylko wzięli udział w apelu i tradycyjnym śpiewaniu hymnu, ale również zasadzili w szkolnym ogrodzie jabłoń. Będzie ona przypominać wszystkim ten szczególny listopadowy dzień- dzień, w którym świętujemy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku po raz 104 obchodzimy to nasze najważniejsze święto narodowe. Uczniowie klas: 3 TEP, 3 LO, 4 b a LO i 1 LO na lekcji historii śpiewali też pieśni patriotyczne upamiętniając tym tych wszystkich, którzy walczyli o niepodległą ojczyznę.

swieto niepodleglosci 01swieto niepodleglosci 01
swieto niepodleglosci 01swieto niepodleglosci 01
swieto niepodleglosci 01swieto niepodleglosci 01swieto niepodleglosci 01swieto niepodleglosci 01

Więcej zdjęć do zobaczenia w Galerii Zdjęć (TUTAJ).

26.10 i 28.10 grupy biol-chem LO brały udział w zajęciach laboratoryjnych z biochemii na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczniowie pracowali pracowali praktycznie już 10 godzin! 🧪🧬Przed nami jeszcze dwa wyjazdy😎. Opiekunowie: Agata Habina - Kudzia i Katarzyna Turowska.

zaj lab 03zaj lab 03
zaj lab 03zaj lab 03zaj lab 03
zaj lab 03zaj lab 03zaj lab 03

halloween 01halloween 01
halloween 01halloween 01
halloween 01halloween 01
halloween 01halloween 01

NASZA SZKOŁA

herb grodkow

Początki oświaty rolniczej w Grodkowie sięgają roku 1948 kiedy to Powiatowy Inspektor Oświaty Rolniczej podjął decyzję o utworzeniu Średniej Szkoły Rolniczej. Na początku szkoła oferowała naukę tylko w zawodach rolniczych (np. Technik mechanizacji rolnictwa) dopiero w późniejszych latach po zmianach organizacyjnych (m.in. dołączeniu Zespołu Szkół Zawodowych w roku 2001 oraz Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie w roku 2021) i utworzeniu Zespołu Szkół nastąpił dynamiczny rozwój placówki i poszerzenie oferty edukacyjnej.

KONTAKT

   ul. Krakowska 20, 49-200 Grodków

   tel. 77 415-52-94

   e-mail: kontakt@zsgrd.pl


  Numer konta: 03 88700005 2001 0033 0136 0001


   Poniedziałek - Piątek:    700 - 1500