Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM
  • a2023.jpg
  • nowe1.png
  • szkola_naglowek_new.jpg
  • szkola_naglowek_new2.png
  • w.jpg
  • za.jpg

AKTUALNOŚCI 2022/2023

Świętowanie Dnia Kobiet w naszym Zespole Szkół było bardzo uroczyste i obfitowało w wiele atrakcji. Nie zabrakło życzeń i prezentów dla naszych Pań. Przygotowany został specjalnie na tę okazję wystrój na wejściu do budynku głównego. Atmosfera była wesoła i obfitowała w różne niespodzianki, które potrafiły zaskoczyć ;). Jeszcze raz życzymy wszystkim Kobietom: Radości😃, miłości🥰, przyjemności🧁, małych odległości🏎, przydatnych umiejętności💄, skuteczności💸, wydajności🦦, wszelkiej pomyślności.

dzien kobiet 20dzien kobiet 20dzien kobiet 20dzien kobiet 20dzien kobiet 20dzien kobiet 20dzien kobiet 20dzien kobiet 20dzien kobiet 20dzien kobiet 20dzien kobiet 20dzien kobiet 20dzien kobiet 20dzien kobiet 20dzien kobiet 20dzien kobiet 20dzien kobiet 20dzien kobiet 20dzien kobiet 20dzien kobiet 20dzien kobiet 20dzien kobiet 20dzien kobiet 20dzien kobiet 20dzien kobiet 20

Już po raz trzynasty w całej Polsce obchodzony był Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ma nam przypominać tych, którzy zostali zamordowani, a pamięć o nich nie miała istnieć. Od kilku lat patronem naszej szkoły są właśnie Żołnierze Niezłomni (Niezłomni, a nie Wyklęci, ponieważ my staramy się przywracać pamięć o nich, a nie zapominać) dlatego jest to także dla nas uroczysty dzień.

dzien patrona 04dzien patrona 04

W tym roku postanowiliśmy się skupić na żołnierzach z oddziału Henryka Flame „Bartka”, którzy zostali zamordowani na lotnisku w Starym Grodkowie. Wykonaliśmy gazetkę przedstawiającą kulisy odkrycia szczątków zamordowanych żołnierzy przez ekipę poszukiwawczą IPN p[od kierownictwem prof. K. Szwagrzyka. Powstały również prezentacje przedstawiające to odkrycie, a także sylwetki zamordowanych w Starym Grodkowie, a zidentyfikowanych żołnierzy. Byli to bardzo młodzi ludzie niejednokrotnie w naszym wieku!

dzien patrona 07dzien patrona 07

PREZENTACJE DO POBRANIA:

  1. Prace Archeologów w Starym Grodkowie - POBIERZ
  2. Zidentyfikowani żołnierze z oddziału Henryka Flamego „Bartka" - POBIERZ

W ramach współpracy 🤝z Uniwersytetem Opolskim młodzież klasy 3a i 4a wzięła udział w warsztatach z fizjoterapii i kosmetologii na Wydziale Nauk o Zdrowiu. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną promującą wydział, co w przyszłości pomoże im w podjęciu decyzji o dalszych etapach kształcenia. W ramach zajęć młodzież zrobiła kremy pielęgnacyjne oraz skorzystała z zabiegów fizjoterapeutycznych. 🥼

Opiekunowie: Katarzyna Turowskia i Agata Habina-Kudzia

warsztaty 01warsztaty 01warsztaty 01warsztaty 01warsztaty 01warsztaty 01

zajecoa ferie

1 lutego 2023 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Przewornie odbył się XXIII Konkurs Kolęd i Pastorałek online. Naszą szkołę reprezentowały: Fabiola Ułan z kl. IV TEP oraz Julia Handzlik i Anastasiia Yanchyshyn z kl. IVb LO.
Szczególne gratulacje należą się Julii, która za wykonanie kolędy „Cicha noc” otrzymała wyróżnienie!🎤👏
Wyrazy uznania kierujemy również do Fabioli i Anastasii, które śpiewają równie pięknie!
kolendy 1

stodniowka 01stodniowka 01
stodniowka 01stodniowka 01
stodniowka 01stodniowka 01
stodniowka 01stodniowka 01

Więcej zdjęć do zobaczenia na szkolnym Facebooku (TUTAJ)

Długo oczekiwana wizyta w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Grodkowie miała dzisiaj swój finał, ale to w sumie początek procesu, który w tej szkole się zaczyna. Niezwykle sympatyczny, otwarty na relacje zespół nauczycieli pod kierownictwem Katarzyny Gwóźdź zgłębiał tajniki procesu uczenia się uczniów, pytając co dalej i w jaki sposób zastąpić stopnie. Na to przyjdzie czas już niebawem, a dzisiaj była głęboka refleksja, humor i atmosfera sprzyjająca uczeniu się.

szkolenie 01szkolenie 02

Instruktorzy Klubu Sportów Obronnych im. Szarych Szeregów przeprowadzili zajęcia strzeleckie w ramach Edukacji dla Bezpieczeństwa dla 100 uczniów szkoły ponadpodstawowej.
Zajęcia strzeleckie (podstawowe) przeznaczone są dla osób z małym doświadczeniem lub bez żadnego doświadczenia w posługiwaniu się pistoletem pneumatycznym ASG. Program zajęć został dostosowany do możliwości psychofizycznych uczestników zajęć.

Podczas zajęć strzelaliśmy z pistoletów pneumatycznych (zasilanych gazem CO2) - amunicja kal. 6 mm (kulki polimerowe ASG). Podczas treningu i ćwiczeń strzeleckich obowiązkowym elementem bezpieczeństwa były okulary ochronne i przestrzeganie zasad bezpiecznego posługiwania się bronią BLOS (Broń – Lufa – Otoczenie - Spust). Realne dystanse strzelań, tarcze do strzelań dynamicznych oraz metodyka treningu strzeleckiego, to najciekawsze atrybuty tych zajęć strzeleckich. Z nami nuda, się nie uda...

Program zajęć strzeleckich:
- zasady bezpiecznego posługiwania się pistoletem (BLOS);
- budowa i zasada działania pistoletu;
- omówienie sposobu trzymania pistoletu;
- omówienie zjawiska strzału oraz zasad celnego oddania strzału;
- omówienie zasad i sposobu celowania;
- omówienie i ćwiczenie czynności manualnych w pistolecie;
- ćwiczenia postaw strzeleckich z pistoletem;
- strzelania ćwiczebne.

Liczba oddanych strzałów:
- minimum 150 strzałów / na każdego uczestnika zajęć strzeleckich.

Całe wyposażenie treningowe zostało dostarczane przez organizatora zajęć strzeleckich – broń treningowa (gumowa), pistolety pneumatyczne ASG, okulary ochronne oraz tarcze strzeleckie do treningu dynamicznego.

Każdy uczestnik zajęć po pozytywnym zaliczeniu ćwiczeń praktycznych dostał CERTYFIKAT poświadczający udział w zajęciach strzeleckich w zakresie bezpiecznego posługiwania się pistoletem.

strzelanie 01strzelanie 02
strzelanie 03strzelanie 04
strzelanie 05strzelanie 06

NASZA SZKOŁA

herb grodkow

Początki oświaty rolniczej w Grodkowie sięgają roku 1948 kiedy to Powiatowy Inspektor Oświaty Rolniczej podjął decyzję o utworzeniu Średniej Szkoły Rolniczej. Na początku szkoła oferowała naukę tylko w zawodach rolniczych (np. Technik mechanizacji rolnictwa) dopiero w późniejszych latach po zmianach organizacyjnych (m.in. dołączeniu Zespołu Szkół Zawodowych w roku 2001 oraz Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie w roku 2021) i utworzeniu Zespołu Szkół nastąpił dynamiczny rozwój placówki i poszerzenie oferty edukacyjnej.

KONTAKT

   ul. Krakowska 20, 49-200 Grodków

   tel. 77 415-52-94

   e-mail: kontakt@zsgrd.pl


  Numer konta: 03 88700005 2001 0033 0136 0001


   Poniedziałek - Piątek:    700 - 1500