Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM
  • Slajd 1
  • Slajd 2
  • Slajd 3
  • Slajd 4
  • Slajd 5
Featured

12 kwietnia 2024 roku braliśmy udział w zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Brzegu wycieczce, której celem było zwiedzanie Muzeum Armii Krajowej, oraz najważniejszych zabytków Krakowa. Udział brały wszystkie szkoły ponadpodstawowe powiatu. Naszą szkołę reprezentowali: Marta Lizurej (IIa LO), Martyna Psiurska (II TIE), Wiktoria Zatorska (II TIE), oraz Jakub Dziurdzik i Dominik Kozoświst z III TL pod opieką Jacka Muziewicza. Towarzyszyli nam również przedstawiciele brzeskiego koła Światowego Związku Żołnierzy i Kombatantów AK, oraz Starostwa Powiatowego w Brzegu. Zwiedzając Muzeum AK dowiedzieliśmy się o tym dlaczego Polacy musieli walczyć z okupantami i w jaki sposób to robili. Poznaliśmy także sylwetkę patrona Muzeum, dowódcy Kedywu AK generała Emila Fildorfa „Nila”. Dowiedzieliśmy się o jego bohaterskiej postawie w Legionach Polskich, wojnie obronnej i podczas okupacji. Straszną niesprawiedliwością jest, że ten Bohater został zamordowany po wojnie, a jego szczątki do dzisiaj nie zostały odnalezione!

Następnie z muzeum, obok odsłoniętego w 1910 roku pomnika upamiętniającego bitwę pod Grunwaldem i barbakanu, przeszliśmy ulicą Floriańską na Rynek, gdzie mogliśmy podziwiać kościół Mariacki i sukiennice, a następnie ulicą Grodzką przeszliśmy pod Zamek Królewski na Wawelu. Droga powrotna minęła nam bardzo szybko. Bardzo dziękujemy pracownikom Starostwa Powiatowego w Brzegu za organizację całej imprezy. Prosimy o więcej!

 

NASZA SZKOŁA

herb grodkow

Początki oświaty rolniczej w Grodkowie sięgają roku 1948 kiedy to Powiatowy Inspektor Oświaty Rolniczej podjął decyzję o utworzeniu Średniej Szkoły Rolniczej. Na początku szkoła oferowała naukę tylko w zawodach rolniczych (np. Technik mechanizacji rolnictwa) dopiero w późniejszych latach po zmianach organizacyjnych (m.in. dołączeniu Zespołu Szkół Zawodowych w roku 2001 oraz Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie w roku 2021) i utworzeniu Zespołu Szkół nastąpił dynamiczny rozwój placówki i poszerzenie oferty edukacyjnej.

KONTAKT

   ul. Krakowska 20, 49-200 Grodków

   tel. 77 415-52-94

   e-mail: kontakt@zsgrd.pl


  Numer konta: 03 88700005 2001 0033 0136 0001


   Poniedziałek - Piątek:    700 - 1500