Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM
  • Slajd 1
  • Slajd 2
  • Slajd 3
  • Slajd 4
  • Slajd 5
Featured

„Jak łatwo jest wejść w uzależnienie szukając ukojenia…”- to słowa Poisona, a właściwie Piotra Plicha, którego gościliśmy wczoraj w naszej szkole. Poison był kiedyś pogubionym młodym człowiekiem, któremu udało się wygrać walkę z uzależnieniem. Dziś przez muzykę opowiada o swoim życiu, o początkach jego uzależnienia, o tym co wpływa na to, że człowiek wchodzi w uzależnienie oraz o konsekwencjach swoich czynów. Muzyk ostrzega młodych ludzi przed popełnieniem błędów życiowych, podkreślając ogromną rolę rodziców i rodziny w życiu każdego człowieka. Raper powiedział, że poczucie wartości jest czymś, czego wszyscy potrzebujemy przez całe życie i nie wolno nam wątpić w naszą wyjątkowość, a talenty, które posiadamy mogą nam wypełnić życie. W trakcie spotkania uczniowie mogli usłyszeć kilka utworów Poisona m. in. „Choćby nam mówili” czy „Tsunami.” Artysta zadedykował wszystkim uczniom naszej szkoły bardzo osobisty utwór „Pierwszy Wdech”, opowiadający o narodzinach jego córki, „…jak mała istota w jednej chwili pozmieniała wszystko…”.

Poison śpiewa: „To życie jest teraz, chcemy żyć, kochamy być…”, więc przeżyjmy to nasze życie najpiękniej jak potrafimy, bez narkotyków, dopalaczy, alkoholu i innych „wynalazków” tego świata. „Nigdy nie daj sobie wmówić, że jesteś przegrany”, walcz o siebie dla siebie, warto.

W spotkaniu uczestniczyła również młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grodkowie. Realizacja projektu „Jedno życie” była możliwa dzięki finansowemu wsparciu Starostwa Powiatowego w Brzegu.

projekt 01projekt 01projekt 01projekt 01

NASZA SZKOŁA

herb grodkow

Początki oświaty rolniczej w Grodkowie sięgają roku 1948 kiedy to Powiatowy Inspektor Oświaty Rolniczej podjął decyzję o utworzeniu Średniej Szkoły Rolniczej. Na początku szkoła oferowała naukę tylko w zawodach rolniczych (np. Technik mechanizacji rolnictwa) dopiero w późniejszych latach po zmianach organizacyjnych (m.in. dołączeniu Zespołu Szkół Zawodowych w roku 2001 oraz Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie w roku 2021) i utworzeniu Zespołu Szkół nastąpił dynamiczny rozwój placówki i poszerzenie oferty edukacyjnej.

KONTAKT

   ul. Krakowska 20, 49-200 Grodków

   tel. 77 415-52-94

   e-mail: kontakt@zsgrd.pl


  Numer konta: 03 88700005 2001 0033 0136 0001


   Poniedziałek - Piątek:    700 - 1500