Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM
  • Slajd 1
  • Slajd 2
  • Slajd 3
  • Slajd 4
  • Slajd 5

Już po raz trzynasty w całej Polsce obchodzony był Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ma nam przypominać tych, którzy zostali zamordowani, a pamięć o nich nie miała istnieć. Od kilku lat patronem naszej szkoły są właśnie Żołnierze Niezłomni (Niezłomni, a nie Wyklęci, ponieważ my staramy się przywracać pamięć o nich, a nie zapominać) dlatego jest to także dla nas uroczysty dzień.

dzien patrona 04dzien patrona 04

W tym roku postanowiliśmy się skupić na żołnierzach z oddziału Henryka Flame „Bartka”, którzy zostali zamordowani na lotnisku w Starym Grodkowie. Wykonaliśmy gazetkę przedstawiającą kulisy odkrycia szczątków zamordowanych żołnierzy przez ekipę poszukiwawczą IPN p[od kierownictwem prof. K. Szwagrzyka. Powstały również prezentacje przedstawiające to odkrycie, a także sylwetki zamordowanych w Starym Grodkowie, a zidentyfikowanych żołnierzy. Byli to bardzo młodzi ludzie niejednokrotnie w naszym wieku!

dzien patrona 07dzien patrona 07

PREZENTACJE DO POBRANIA:

  1. Prace Archeologów w Starym Grodkowie - POBIERZ
  2. Zidentyfikowani żołnierze z oddziału Henryka Flamego „Bartka" - POBIERZ

NASZA SZKOŁA

herb grodkow

Początki oświaty rolniczej w Grodkowie sięgają roku 1948 kiedy to Powiatowy Inspektor Oświaty Rolniczej podjął decyzję o utworzeniu Średniej Szkoły Rolniczej. Na początku szkoła oferowała naukę tylko w zawodach rolniczych (np. Technik mechanizacji rolnictwa) dopiero w późniejszych latach po zmianach organizacyjnych (m.in. dołączeniu Zespołu Szkół Zawodowych w roku 2001 oraz Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie w roku 2021) i utworzeniu Zespołu Szkół nastąpił dynamiczny rozwój placówki i poszerzenie oferty edukacyjnej.

KONTAKT

   ul. Krakowska 20, 49-200 Grodków

   tel. 77 415-52-94

   e-mail: kontakt@zsgrd.pl


  Numer konta: 03 88700005 2001 0033 0136 0001


   Poniedziałek - Piątek:    700 - 1500