Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM
  • nowe1.png
  • szkola_naglowek_new.jpg
  • szkola_naglowek_new2.png
  • w.jpg
  • za.jpg

Instruktorzy Klubu Sportów Obronnych im. Szarych Szeregów przeprowadzili zajęcia strzeleckie w ramach Edukacji dla Bezpieczeństwa dla 100 uczniów szkoły ponadpodstawowej.
Zajęcia strzeleckie (podstawowe) przeznaczone są dla osób z małym doświadczeniem lub bez żadnego doświadczenia w posługiwaniu się pistoletem pneumatycznym ASG. Program zajęć został dostosowany do możliwości psychofizycznych uczestników zajęć.

Podczas zajęć strzelaliśmy z pistoletów pneumatycznych (zasilanych gazem CO2) - amunicja kal. 6 mm (kulki polimerowe ASG). Podczas treningu i ćwiczeń strzeleckich obowiązkowym elementem bezpieczeństwa były okulary ochronne i przestrzeganie zasad bezpiecznego posługiwania się bronią BLOS (Broń – Lufa – Otoczenie - Spust). Realne dystanse strzelań, tarcze do strzelań dynamicznych oraz metodyka treningu strzeleckiego, to najciekawsze atrybuty tych zajęć strzeleckich. Z nami nuda, się nie uda...

Program zajęć strzeleckich:
- zasady bezpiecznego posługiwania się pistoletem (BLOS);
- budowa i zasada działania pistoletu;
- omówienie sposobu trzymania pistoletu;
- omówienie zjawiska strzału oraz zasad celnego oddania strzału;
- omówienie zasad i sposobu celowania;
- omówienie i ćwiczenie czynności manualnych w pistolecie;
- ćwiczenia postaw strzeleckich z pistoletem;
- strzelania ćwiczebne.

Liczba oddanych strzałów:
- minimum 150 strzałów / na każdego uczestnika zajęć strzeleckich.

Całe wyposażenie treningowe zostało dostarczane przez organizatora zajęć strzeleckich – broń treningowa (gumowa), pistolety pneumatyczne ASG, okulary ochronne oraz tarcze strzeleckie do treningu dynamicznego.

Każdy uczestnik zajęć po pozytywnym zaliczeniu ćwiczeń praktycznych dostał CERTYFIKAT poświadczający udział w zajęciach strzeleckich w zakresie bezpiecznego posługiwania się pistoletem.

strzelanie 01strzelanie 02
strzelanie 03strzelanie 04
strzelanie 05strzelanie 06

NASZA SZKOŁA

herb grodkow

Początki oświaty rolniczej w Grodkowie sięgają roku 1948 kiedy to Powiatowy Inspektor Oświaty Rolniczej podjął decyzję o utworzeniu Średniej Szkoły Rolniczej. Na początku szkoła oferowała naukę tylko w zawodach rolniczych (np. Technik mechanizacji rolnictwa) dopiero w późniejszych latach po zmianach organizacyjnych (m.in. dołączeniu Zespołu Szkół Zawodowych w roku 2001 oraz Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie w roku 2021) i utworzeniu Zespołu Szkół nastąpił dynamiczny rozwój placówki i poszerzenie oferty edukacyjnej.

KONTAKT

   ul. Krakowska 20, 49-200 Grodków

   tel. 77 415-52-94

   e-mail: kontakt@zsgrd.pl


  Numer konta: 03 88700005 2001 0033 0136 0001


   Poniedziałek - Piątek:    700 - 1500