Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM
  • 01.png
  • nowe1.png
  • szkola_naglowek_new.jpg
  • szkola_naglowek_new2.png
  • w.jpg
  • za.jpg

orleta zdj

Dnia 19 września uczniowie naszej szkoły (Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Szkoła Branżowa) wzięli udział w projekcji filmu „Orlęta. Grodno 1939”. Inicjatorką zorganizowania wyjścia na film była p. B. Szczotka i ona też zorganizowała wyjście dla uczniów LO, a dla uczniów technikum p. Jacek Muziewicz. Zainteresowanie filmem było ogromne: trzeba było zorganizować aż dwa seanse, a sala kina „Klaps” była wypełniona po brzegi! Tematem filmu była obrona Grodna we wrześniu 1939 r. przed nacierającymi ze wschodu oddziałami Armii Czerwonej. Szczególnie podkreślono postawy dzieci i młodzieży (słynne Orlęta). Niestety, film nie miał szczęśliwego zakończenia, bo szczęśliwego zakończenia nie miała obrona Grodna, ale ukazany w filmie patriotyzm i determinacja Polaków były wielkie i mogą być dla nas przykładem!

Bogusława Szczotka
Jacek Muziewicz

NASZA SZKOŁA

herb grodkow

Początki oświaty rolniczej w Grodkowie sięgają roku 1948 kiedy to Powiatowy Inspektor Oświaty Rolniczej podjął decyzję o utworzeniu Średniej Szkoły Rolniczej. Na początku szkoła oferowała naukę tylko w zawodach rolniczych (np. Technik mechanizacji rolnictwa) dopiero w późniejszych latach po zmianach organizacyjnych (m.in. dołączeniu Zespołu Szkół Zawodowych w roku 2001 oraz Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie w roku 2021) i utworzeniu Zespołu Szkół nastąpił dynamiczny rozwój placówki i poszerzenie oferty edukacyjnej.

KONTAKT

   ul. Krakowska 20, 49-200 Grodków

   tel. 77 415-52-94

   e-mail: kontakt@zsgrd.pl


  Numer konta: 03 88700005 2001 0033 0136 0001


   Poniedziałek - Piątek:    700 - 1500