Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

MIKOŁAJKI W STRZEGOWIE 2021

W listopadzie 2021 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Grodkowie odbyła się zbiórka darów w celu przygotowania paczek mikołajkowych dla 24 dzieci z Domu Dziecka w Strzegowie. Pomysłodawczynią i organizatorką imprezy mikołajkowej i osobą, która pozyskała dary od wielu sponsorów z terenu miasta i okolic, była nauczycielka języka angielskiego ZSP w Grodkowie, p. Anna Tyc. W zbiórkę zaangażowała się społeczność uczniów i nauczycieli, dzięki czemu nazbierano wiele zabawek, pluszaków, gier i klocków.Pani Anna zajęła się zebraniem i spakowaniem prezentów (co zajmuje wiele godzin pracy, jeśli nie ma się elfów do pomocy).

mikolajki 2021 06mikolajki 2021 11

6 grudnia 2021 roku cztery zmechanizowane sanie św. Mikołaja wyruszyły spod ZSP w Grodkowie przez zaśnieżony krajobraz do Strzegowa. Ok 12 Święty Mikołaj wraz z pomocnikami, uginając się pod workami z prezentami, przygotował niespodziankę w świetlicy Domu Dziecka w Strzegowie. Pół pomieszczenia zajęły zapakowane w czerwone torebki 24 indywidualne prezenty dla dzieci – słodycze w metalowych ozdobnych pudełkach, kubki, długopisy, zeszyty, breloczki oraz ozdoby świąteczne. Drugie pół świetlicy zajęły  czerwone worki prezentów do wspólnej zabawy - gry planszowe, gry komputerowe, klocki lego, pluszaki i zabawki, w tym wózek dla lalek, który był natychmiast wypatrzony i przejęty do zabawy przez najmłodsze dzieci. Dzieci nie mogły się doczekać na Świętego Mikołaja.  Niedługo potem przybyli ze szkoły starsi wychowankowie . Nagrodą dla wszystkich były radosne twarze dzieci, które z uśmiechem podchodziły do Mikołaja po prezenty, a następnie sortowały gry i zabawki.  Na zakończenie tego niezwykłego spotkania  organizatorka Mikołajek – p. Anna Tyc otrzymała podziękowania i ozdoby świąteczne z rąk Pani Dyrektor Domu Dziecka – Krystyny Hołoszkiewicz.

mikolajki 2021 24mikolajki 2021 34

Dziękujemy bardzo pomocnikom Świętego Mikołaja w osobach uczniów ZSP w Grodkowie: Hanii Obarskiej, Julii Dzierżypolskiej, Błażejowy Mazur i Jakubowi Wąsowicz. Szczególne podziękowanie dla św. Mikołaja w osobie Bartosza Styrny oraz fotoreportera Miłosza Bujaka.

mikolajki 2021 40mikolajki 2021 61

W imieniu bawiących się obdarowanych dziękujemy z całego serca wszystkim darczyńcom – uczniom i nauczycielom Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Grodkowie oraz firmom i sponsorom indywidualnym:  p. Anna Maciąg – Salon Meblowy, p. Joanna Duda, p. Monika Łukawska - Agro-As, p. Renata Smarduch – Euro-Plast, Lellek – Opole, p. Monika Sikora, p. Anna Górska - Optyk, p. Magda Migoń – Ubezpieczenia Warta, p. Marek Bort -Bort-Wimar, p. Grzegorz Palak,  p. Dominik Palak – Maszyny Budowlane, p. Monika Maciejowska – Zawada, p. Lucyna Maciejowska, p. Krystyna Żywiec – sklep Upominek , p. Anna Nowak – Adalen Outlet, p. Paulina Krupa, p. Anna Tyc, p. Piotr Lata, p. Małgorzata Szczepańska, p. Magdalena Scelina, Oliwier Kawa, p. Magdalena Kmiecik – Przystanek Body & Soul.

mikolajki 2021 79mikolajki 2021 96

mikolajki 2021 106mikolajki 2021 101

Więcej zdjęć z wydarzenia znajdziecie w Galerii (TUTAJ).

Renata Kleinert

NASZA SZKOŁA

herb grodkow

Początki oświaty rolniczej w Grodkowie sięgają roku 1948 kiedy to Powiatowy Inspektor Oświaty Rolniczej podjął decyzję o utworzeniu Średniej Szkoły Rolniczej. Na początku szkoła oferowała naukę tylko w zawodach rolniczych (np. Technik mechanizacji rolnictwa) dopiero w późniejszych latach po zmianach organizacyjnych (m.in. dołączeniu Zespołu Szkół Zawodowych w roku 2001 oraz Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie w roku 2021) i utworzeniu Zespołu Szkół nastąpił dynamiczny rozwój placówki i poszerzenie oferty edukacyjnej.

KONTAKT

   ul. Krakowska 20, 49-200 Grodków

   tel. 77 415-52-94

   e-mail: kontakt@zsgrd.pl


  Numer konta: 03 88700005 2001 0033 0136 0001


   Poniedziałek - Piątek:    700 - 1500