• Nagłówek 2
  • Nagłówek 7
  • Nagłówek 4
  • Naglowek 9
  • Nagłówek 6
  • Naglowek 1
  • Nagłówek 3
  • Nagłówek 5

wolontariat
OPIEKUNOWIE WOLONTARIATU

 

Renata Kleinert

Anna Tyc

Katarzyna Kendik-Palak

WSPÓŁPRACA Z FUNDACJĄ “PIASTUN”

Nasza szkoła nawiązała współpracę z Fundacją na rzecz dzieci i młodzieży ,,Piastun" z Opola, która od 2005 roku organizuje projekty edukacyjno-społeczne dla młodzieży z województwa opolskiego i młodzieży zza wschodniej granicy RP. Aktualnie grupa uczniów z naszej szkoły jest na czterodniowym wyjeździe w ramach bieżącej edycji projektu pn. ,,Polsko-rosyjska symfonia zmysłów na odległość". W ramach tego projektu polscy uczestnicy wraz z uczestnikami rosyjskimi poznają wzajemnie swoje kraje na odległość, m.in. biorą udział w nauce tańców rosyjskich, czy gotowania rosyjskich potraw, a także dzielą się doświadczeniami życia w czasach pandemii. Oprócz warsztatów uczniowie zwiedzają Koniaków, Istebną, Wisłę oraz Jaworzynkę. Planowany jest również drugi zjazd w drugiej połowie października.

piastun1 piastun3
   

UDZIAŁ W AKCJI "NARODOWE CZYTANIE"

narodowe czytanie

Akcja Narodowe Czytanie trwa od 2012 roku, zainaugurowana przez ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Podczas tegorocznej edycji postawiono "Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Gabriela Zapolska napisała "Moralność Pani Dulskiej" jesienią 1906 roku. Sztuka Zapolskiej jest tragifarsą, czyli połączeniem elementów komedii z elementami tragedii. Utwór bardzo szybko stał się popularny i jest uważany za jedno z najważniejszych osiągnięć twórczych pisarki. Podczas sobotniego czytania przed grodkowskim ratuszem naszą szkołę reprezentowały Julia Lach i Julia Dzierżypolska z kl. III technikum hotelarskiego oraz Judyta Gajek z kl. III Technikum logistycznego pod opieką pani Doroty Muziewicz.

narodowe czytanie1  narodowe czytanie2
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM