„Powiat Brzeski wspiera kształcenie zawodowe”

Brak wystarczających środków finansowych jest dla szkół problemem uniemożliwiającym realizowanie kształcenia zawodowego praktycznego u pracodawców, wdrożenia nowych, innowacyjnych form kształcenia, a także tworzenia warunków odzwierciedlających naturalne warunki pracy właściwe dla nauczanych zawodów. Projekt jest odpowiedzią na tak zdiagnozowany problem.

W ramach projektu uczniowie i uczennice realizować będą staże zawodowe u pracodawców, uzyskają dodatkowe uprawnienia zwiększające ich szanse na rynku pracy poprzez ukończenie kursów kwalifikacyjnych. Ponadto w szkołach zostaną utworzone/doposażone pracownie, które odzwierciedlać będą naturalne warunki pracy właściwe dla nauczanych zawodów. Uczniowie i uczennice uczestniczyć będą również w zajęciach z doradcą edukacyjno-zawodowym, które wpłyną na zwiększenie świadomości młodzieży co do możliwych kierunków rozwoju zawodowego i dostosowania ich oczekiwań do zapotrzebowania pracodawców.

Wartość projektu: 2 330 866,00 zł

Wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego: 1 981 236,10 zł Dofinansowanie z budżetu państwa: 116 543,30 zł

Wkład własny Powiatu Brzeskiego: 233 086,60 zł

Projekt jest realizowany od 1 września 2016 r. do 30 czerwca 2018 r.

© 2021 Tomasz Tomaszewski. All Rights Reserved.
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM