Design Thinking - ogień kontrolowany

W drugiej części scenkę przeprowadzono w podobny sposób, z tym że bohaterami tego zadania byli nasi koledzy ze szkoły, członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych, w składzie: Łukasz Pietrzyk, Patryk Motyka, Bartek Bryła i Krzysiek Wrzodek. Ochotnicy mieli do dyspozycji tym razem gaśnicę proszkową, powszechnie stosowaną w obiektach publicznych jak szkoły, przedszkola, sklepy.

Filmiki miały ukazać zachowanie się osób, ich reakcje na zjawisko pożaru oraz zachowanie się przy użyciu różnego rodzaju gaśnic w zamkniętym pomieszczeniu.

Po tych filmikach nadszedł czas na nagrania i zdjęcia, w których uczestniczył Pan Badowski z firmy FIRESHOP. Pokazywał, jak bardzo szybko może zapalić się kanapa i jakiej gaśnicy w takiej sytuacji użyć.

Kolejną częścią eksperymentu był pokaz gaszenia patelni z tłuszczem domowym, a także pokaz gaszenia opony samochodowej oraz omówienie sposobu korzystania z gaśnic i środków gaśniczych.

Akcja nasza nie powidła by się gdyby nie zaangażowaniu wielu osób: Pana Pawła Badowskiego z firmy FIRESHOP z Grodkowa oraz jego pracowników, Pana Wiesława Dubaniowskiego (kamerzysty), zespołów roboczych „design thinking”, a także naszych kolegów i koleżanek zaangażowanych w realizację projektu. Podziękowania należą się również strażakom z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Grodkowie, którzy przez cały czas dbali o nasze bezpieczeństwo.

Z tego eksperymentu nasuwa się wiele wniosków jest nim za równo to, że każdy powinien mieć gaśnicę w domu, a drugi to jest to, że trzeba uważać i szybko reagować, bo czasami sekundy decydują o tym czy przeżyjemy w pożarze.

© 2021 Tomasz Tomaszewski. All Rights Reserved.
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM