Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

BRANŻOWE CENTRUM UMIEJĘTNOŚCI POWSTANIE W ZSP

Powiat Brzeski skorzysta z rządowego wsparcia na rozwój nowoczesnego kształcenia zawodowego. 12 milionów złotych będzie kosztować utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Grodkowie w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Planujemy remont warsztatów w celu utworzenia nowoczesnej bazy logistycznej. BCU stanie się nowym rodzajem placówki oświatowej umożliwiającej uzyskanie i uzupełnienie wiedzy oraz kształcenie w ramach autorskiej, wymyślonej przez nas kwalifikacji.

W ramach tego programu zmodernizujemy budynki i pomieszczenia, doposażymy szkołę w nowe urządzenia oraz maszyny. Nowoczesna baza szkoleniowa pozwoli również na organizowanie zajęć praktycznych z zakresu kształcenia zawodowego w warunkach przypominających realne środowisko pracy.
Ale zyska nie tylko Zespół Szkół Ponadpodstawowych, ale również sam Grodków i cały nasz region. Branżowe Centrum Umiejętności stanie się centrum wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy uczelniami, biznesem i szkołami.

Dodajmy, że informacje o wsparciu dla naszego Powiatu przekazał na poniedziałkowej konferencji prasowej Wiceminister Obrony Narodowej Marcin Ociepa wraz z wicewojewodą Tomaszem Witkowskim.

branzowe centrum 1branzowe centrum 1

NASZA SZKOŁA

herb grodkow

Początki oświaty rolniczej w Grodkowie sięgają roku 1948 kiedy to Powiatowy Inspektor Oświaty Rolniczej podjął decyzję o utworzeniu Średniej Szkoły Rolniczej. Na początku szkoła oferowała naukę tylko w zawodach rolniczych (np. Technik mechanizacji rolnictwa) dopiero w późniejszych latach po zmianach organizacyjnych (m.in. dołączeniu Zespołu Szkół Zawodowych w roku 2001 oraz Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie w roku 2021) i utworzeniu Zespołu Szkół nastąpił dynamiczny rozwój placówki i poszerzenie oferty edukacyjnej.

KONTAKT

   ul. Krakowska 20, 49-200 Grodków

   tel. 77 415-52-94

   e-mail: kontakt@zsgrd.pl


  Numer konta: 03 88700005 2001 0033 0136 0001


   Poniedziałek - Piątek:    700 - 1500