Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM
Featured

Z ERASMUSEM W PORTUGALII

Maturzyści rozpoczęli swój egzamin dojrzałości a tym czasem klasa 2A LO ZSP Grodków bierze udział w wspaniałej 😃 przygodzie✈️🛬 z Erasmusem w Portugalii🇵🇹.

 

 

BRANŻOWE CENTRUM UMIEJĘTNOŚCI POWSTANIE W ZSP

Powiat Brzeski skorzysta z rządowego wsparcia na rozwój nowoczesnego kształcenia zawodowego. 12 milionów złotych będzie kosztować utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Grodkowie w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Planujemy remont warsztatów w celu utworzenia nowoczesnej bazy logistycznej. BCU stanie się nowym rodzajem placówki oświatowej umożliwiającej uzyskanie i uzupełnienie wiedzy oraz kształcenie w ramach autorskiej, wymyślonej przez nas kwalifikacji.

W ramach tego programu zmodernizujemy budynki i pomieszczenia, doposażymy szkołę w nowe urządzenia oraz maszyny. Nowoczesna baza szkoleniowa pozwoli również na organizowanie zajęć praktycznych z zakresu kształcenia zawodowego w warunkach przypominających realne środowisko pracy.
Ale zyska nie tylko Zespół Szkół Ponadpodstawowych, ale również sam Grodków i cały nasz region. Branżowe Centrum Umiejętności stanie się centrum wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy uczelniami, biznesem i szkołami.

Dodajmy, że informacje o wsparciu dla naszego Powiatu przekazał na poniedziałkowej konferencji prasowej Wiceminister Obrony Narodowej Marcin Ociepa wraz z wicewojewodą Tomaszem Witkowskim.

branzowe centrum 1branzowe centrum 1

OPOLSKIE SZKOLNICTWO ZAWODOWE DLA RYNKU PRACY - PODSUMOWANIE PROJEKTU

Opolskie szkolnictwem zawodowym stoi. Wczoraj (04.04) po południu w Teatrze Kochanowskiego w Opolu uroczyście podsumowano projekt „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy-2”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele firm organizujących staże dla młodzieży, nauczyciele, samorządowcy, a także sami uczniowie.
Warto podkreślić, że dzięki zbudowanym relacjom szkoła-pracodawca oraz kontaktom z biznesem, młodzież z naszego powiatu ma super okazje do zdobycia nowego doświadczenia i poznania pracy na konkretnych stanowiskach.

Naszymi koordynatorami projektu były cztery szkoły zawodowe:

  • Zespół Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu
  • Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzegu
  • Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie Brzeg
  • ZSP Grodków

W uroczystej gali uczestniczyli również starosta brzeski Jacek Monkiewicz oraz Monika Jurek - radna Powiatu Brzeskiego.

zak projektu 01zak projektu 01zak projektu 01zak projektu 01

WYJAZD W RAMACH PROJEKTU - SZKOLNICTWO ZAWODOWE NA RYNKU PRACY

W ramach projektu Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy - uczniowie ZSP Grodków pierwszego dnia zwiedzili🚌 Wioskę energetyczną w Feldheim (Niemcy) 🇩🇪, która od ponad dekady jest całkowicie energetycznie samowystarczalną miejscowością.

wyjazd szk zaw 01wyjazd szk zaw 01wyjazd szk zaw 01wyjazd szk zaw 01

Drugiego dnia byliśmy na międzynarodowych targach ITB Berlin 👍 poznajemy kultury i atrakcje turystyczne całego świata 🇪🇺🇻🇳🇮🇹🇬🇧🇸🇬🇵🇫🇵🇦🇵🇪🇵🇰🇷🇴🇩🇪🇳🇪🇲🇨🇮🇱🇬🇳🇬🇦.

wyjazd szk zaw 05wyjazd szk zaw 05wyjazd szk zaw 05wyjazd szk zaw 05wyjazd szk zaw 05wyjazd szk zaw 05

Ostatniego dnia uczniowie zwiedzili główne zabytki Berlina - w tym Reichstag i Brama Brandenburska 😊.

 wyjazd szk zaw 11

MIESIĘCZNA PRAKTYKA UCZNIÓW W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+

I już są na miejscu- kolejny raz grupa naszych uczniów rozpoczyna miesięczną praktykę w Hiszpanii 🇪🇸 . Praktyki odbywają się w ramach projektu Erasmus+.

erasmus praktyki 02erasmus praktyki 02

Będą uczyć się pilnie swoich zawodów - po hiszpańsku😉a w wolnej chwili zwiedzać,📷 odpoczywać🏖️ i relacjonować📹.

Nasi praktykanci już w Saragossie 🛬🇪🇸.

erasmus praktyki 06erasmus praktyki 06

A po pierwszym dniu praktyk poznajemy Saragossę 🏛️.

erasmus praktyki 01erasmus praktyki 01erasmus praktyki 01erasmus praktyki 01

KURSY JĘZYKOWE DLA NAUCZYCIELI - ERASMUS+

Nasi nauczyciele nie próżnują tylko doskonalą swój warsztat językowy📖👩‍🏫 na Malcie 🇲🇹 . A po nauce czas na zwiedzanie 🧳.

szkolenie naucz malta 1szkolenie naucz malta 1szkolenie naucz malta 1

SZKOLENIE W RAMACH PROJEKTU "OPOLSKIE SZKOLNICTWO ZAWODOWE DLA RYNKU PRACY"

W ramach projektu "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy" dzisiaj w naszej szkole jest zorganizowane szkolenie z zakresu badania podstawowych parametrów gleby i wody. W szkoleniu biorą udział uczniowie Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki.

szkolenie zawodowe 01szkolenie zawodowe 01
szkolenie zawodowe 01szkolenie zawodowe 01

ERASMUS - KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA NAUCZYCIELI

W poniedziałek 1 sierpnia 10 nauczycieli z naszej szkoły wyjechało w ramach programu Erasmus na Maltę. Musimy się pochwalić tym, że to już trzeci raz nauczyciele naszej szkoły korzystają z projektu w ramach programu. Celem nadrzędnym jest kurs języka angielskiego na różnych stopniach zaawansowania. Nauczyciele podnosząc swoje kompetencje uczestniczą w realizacji różnych projektów i przy okazji zwiedzają piękną Maltę.

erasmus1erasmus2erasmus4erasmus5erasmus3

NASZA SZKOŁA

herb grodkow

Początki oświaty rolniczej w Grodkowie sięgają roku 1948 kiedy to Powiatowy Inspektor Oświaty Rolniczej podjął decyzję o utworzeniu Średniej Szkoły Rolniczej. Na początku szkoła oferowała naukę tylko w zawodach rolniczych (np. Technik mechanizacji rolnictwa) dopiero w późniejszych latach po zmianach organizacyjnych (m.in. dołączeniu Zespołu Szkół Zawodowych w roku 2001 oraz Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie w roku 2021) i utworzeniu Zespołu Szkół nastąpił dynamiczny rozwój placówki i poszerzenie oferty edukacyjnej.

KONTAKT

   ul. Krakowska 20, 49-200 Grodków

   tel. 77 415-52-94

   e-mail: kontakt@zsgrd.pl


  Numer konta: 03 88700005 2001 0033 0136 0001


   Poniedziałek - Piątek:    700 - 1500