unnamed

ERASMUS+/POWER
Staże zagraniczne dla uczniów

 

ERASMUS-

polarisW dniu 07.10.2015 r. zespół „design thinking” w składzie Bartosz Bryła, Marcin Ciućka, Paweł Duraj, Rafał Lechowicz oraz Krzysztof Wrzodek mieli okazję gościć w zakładzie Polarisa w Opolu.

Polaris powstał w 1954 roku w Stanach Zjednoczonych, produkując wówczas skutery snieżne. W opolu firma produkuje trzy rodzaje pojazdów: popularne quady, pojazdy wieloosobowe i rekreacyjno-sportowe RZR. Pojazdy te trafiają na rynki wschodnie, ale także na zachód oraz do Azji i Afryki.

Podczas wizyty uczniowie mogli poznać technologię montażu quadów, nowoczesny proces spawania elementów oraz poznać zasady sprawdzania gotowych pojazdów na hamowni i 2,5 kilometrowym torze testowym.

warsztaty poznanW dniach 16-17.09.2015 r. uczniowie klasy IV Technikum Pojazdów Samochodowych Bartosz Bryła, Marcin Ciućka, Paweł Duraj, Rafał Lechowicz oraz Krzysztof Wrzodek brali udział w warsztatach „design thinking” w Poznaniu.

Podczas warsztatów uczniowie pracując w zespołach wypracowywali innowacyjne rozwiązania do zdiagnozowanych „problemów”. Praca odbywała się na specjalnie przygotowanych przykładach. Cały proces był moderowany, uczestnicy przez doświadczenie nauczyli się podczas pracy metodologii (sposobu myślenia „design thinking”).

finlandiaW dniach 25-27 maja 2015 r. zwycięski zespół Design Thinking w składzie Mariusz Soja,
Dawid Krawiec i Dawid Wrzodek
brali udział w trzydniowej wizycie studyjnej do Parku Naukowo-Technologicznego w Finalndii- do Centrum Otaniemi.

Wśród krajów nordyckich Campus Otaniemi uznawany jest za czołowe centrum naukowo-technologicznej działalności, wyposażone w najnowocześniejsze zaplecze w dziedzinie informacyjno-komunikacyjnej: od sieci międzynarodowych klastrów w dziedzinie nano i mikroelektronicznych technologii po światowej klasy organizacje badawczo-rozwojowe, instytuty akademickie i ponad
600 firm. Centrum Otaniemi zlokalizowane jest w rejonie Helsinek. Skupia ponad 32000 osób, w tym 16000 studentów i 16000 osób zawodowo związanych z wysokimi technologiami. Wysoki standard usług Centrum Otaniemi dwukrotnie podkreślany był w rankingach na najbardziej innowacyjny rejon w Europie.

finW bieżącym roku szkolnym uczniowie Dawid Krawiec, Mariusz Soja I Dawid Wrzodek z klasy IV Technikum Pojazdów Samochodowych brali udział w projekcie Design Thinking. W projekcie wzięło udział 50 zespołów uczniowskich z opolskich szkół zawodowych.

Z firmy Johnson Controls w Skarbimierzu, produkującej fotele samochodowe, dostali zadanie wykonania projektu przyrządu do ustawiania prawidłowego kąta uchwytu oparcia przedniego fotela samochodu BMW.

Na spotkaniu w dniu 13.04.2015 r. zespół przedstawił projekt przyrządu dla pracowników firmy. Projekt wykonany był w rysunku technicznym oraz uczniowie zaprezentowali prototyp tego przyrządu, wykonanego z dostępnych nam materiałów. Dzięki temu zespół mógł na oparciu fotela samochodu BMW zademonstrować jego działanie.

rcreOd sierpnia 2013r. Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Grodkowie jest uczestnikiem projektu „ Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy” realizowanym przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu.

Celem głównym projektu jest współpraca szkół zawodowych z przedsiębiorcami i lokalnymi firmami. W ramach projektu nasza szkoła doposażyła dwie pracownie kształcenia praktycznego w specjalistyczny sprzęt informatyczny - 32 komputery wraz z oprogramowaniem - oraz pracownia fizyczno-chemiczna otrzymała sprzęt eksperymentalny do wykorzystania na zajęciach.

projekt eu

Projekt skierowany jest do uczniów i uczennic 4 szkół ponadgimnazjalnych realizujących w Powiecie Brzeskim kształcenie zawodowe, tj. Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu, Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu, Zespołu Szkół Ekonomicznych Brzegu oraz Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Grodkowie.

Celem głównych projektu jest podniesienie jakości kształcenia i szkolenia zawodowego w Powiecie Brzeskim poprzez podniesienie umiejętności oraz uzyskanie kwalifikacji przez 469 uczniów i uczennic biorących udział w projekcie.

© 2021 Tomasz Tomaszewski. All Rights Reserved.
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM