Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

Grodkowskie Technikum kolejny raz na podium!!!

turniej pp25 marca 2017 r. w Zespole Szkół Medycznych w Brzegu odbyły się II Mistrzostwa Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Medycznych w Brzegu pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęły TVP 3 Opole oraz Panorama Powiatu Brzeskiego. Głównym sędzią mistrzostw był ratownik medyczny Andrzej Wojnarowski.

W Mistrzostwach udział wzięło 12 zespołów głównie z województwa opolskiego ale nie zabrakło gości z Oławy. Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Grodkowie reprezentowała 4-osobowa drużyna w składzie: Samuel Adamski (4 TA), Izabela Cebrat (3 TE), Klaudia Lewińska (1 TE) oraz Oskar Urban (1 TI). Z przyczyn zdrowotnych nie mógł uczestniczyć Marcin Dyl (3 TI), ale mamy nadzieję, że w kolejnych zawodach będzie pewnym ogniwem naszej drużyny ratowniczej.

Drużyny konkurowały ze sobą w części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna polegała na samodzielnym rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań. Do punktacji ogólnej wliczana była średnia arytmetyczna punktów uzyskanych przez każdego zawodnika z drużyny.

Druga cześć Mistrzostw polegała na praktycznym udzielaniu pierwszej pomocy w warunkach symulowanych, które bardzo realnie odzwierciedlały nagłe zdarzenia, a pozoranci, słuchacze brzeskiego Medyka rewelacyjnie odegrali swoje role. Nasz drużyna musiała zmierzyć się na 6 pozorowanych scenkach:

- upadek z wysokości drwala pilarza, który przycinał drzewo,

- wypadek komunikacyjny z udziałem samochodu osobowego (kierowca pod wpływem alkoholu) i motocyklisty,

- niemowlę, które w wyniku nieostrożności swoich opiekunów (domowej libacji) uległo podtopieniu,

- zatrucie tlenkiem węgla w laboratorium,

- atak serca w gabinecie stomatologicznym,

- resuscytacja krążeniowo-oddechowa.

Na pozorowanych scenkach sprawdzana była umiejętność udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, poza tym liczyła się również umiejętność działania w zespole i kierowanie nim.

Po podsumowaniu punktacji wszystkich konkurencji sędzia główny wraz z Panią Martą Polanowską Dyrektor Zespołu Szkół Medycznych uroczyście nagrodzili najlepsze zespoły, wśród których, na II szczeblu podium uplasowała się drużyna ratownicza reprezentująca ZESPÓŁ SZKÓŁ ROLNICZYCH CENTRUM KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO w GRODKOWIE.

Warto nadmienić, że nasza drużyna jako jedna z pięciu reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne powiatu brzeskiego znalazła się na podium!

Dzięki hojności licznych sponsorów, których udało się pozyskać Pani Dyrektor Marcie Polanowskiej uczestnicy zawodów otrzymali wartościowe i atrakcyjne nagrody. Nasza szkoła wzbogaciła się o manekina osoby dorosłej do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej o wartości 1000 zł, a nasz uczeń Oskar Urban wylosował bilet na backstage podczas koncertu Kamila Bednarka, który odbędzie się 2 maja 2017 r. podczas Dni Brzegu.

Dodatkową kategorią podczas zawodów był test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy dla nauczycieli, w tej kategorii Pan Jacek Mrożek zdobył puchar za II miejsce.

Zwycięzcom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

{phocagallery view=category|categoryid=221|limitstart=0|limitcount=0}

NASZA SZKOŁA

herb grodkow

Początki oświaty rolniczej w Grodkowie sięgają roku 1948 kiedy to Powiatowy Inspektor Oświaty Rolniczej podjął decyzję o utworzeniu Średniej Szkoły Rolniczej. Na początku szkoła oferowała naukę tylko w zawodach rolniczych (np. Technik mechanizacji rolnictwa) dopiero w późniejszych latach po zmianach organizacyjnych (m.in. dołączeniu Zespołu Szkół Zawodowych w roku 2001 oraz Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie w roku 2021) i utworzeniu Zespołu Szkół nastąpił dynamiczny rozwój placówki i poszerzenie oferty edukacyjnej.

KONTAKT

   ul. Krakowska 20, 49-200 Grodków

   tel. 77 415-52-94

   e-mail: kontakt@zsgrd.pl


  Numer konta: 03 88700005 2001 0033 0136 0001


   Poniedziałek - Piątek:    700 - 1500