Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

Kolejne sukcesy na koncie drużyny ratowniczej ZSR CKP

turniejpp opoleDrużyna ratownicza z ZSR CKP w Grodkowie wzięła udział w II Wojewódzkich Zawodach Pierwszej Pomocy Szkół Średnich w Prudniku oraz w etapie okręgowym (wojewódzkim) XXII Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK w Opolu.

W Prudniku szkołę reprezentowały dwie trzyosobowe drużyny. Zadaniem każdej z drużyn było odnalezienie poszkodowanych na terenie miasta Prudnik i udzieleniu im I pomocy. Uczestnicy mieli do dyspozycji mapę oraz własne nogi. Łącznie trasa liczyła ok. 5 km. Na poszczególnych stacjach na uczestników czekały zdarzenia takie jak: samobójca, upadek z wysokości, upadek ze schodów, rana kłuta w serce (nożownik) oraz wiele innych. Pozoranci tak dobrze odgrywali swoje role, że wielu przechodniów przybiegało i pytało co się stało i czy w czymś pomóc. Drużyna I zdobyła I miejsce otrzymując apteczkę do wyposażenia szkoły, apteczki breloki oraz pamiątkowy dyplom. II drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom za udział w zawodach.

Podczas XXII Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK na uczestników czekało pięć stacji praktycznych: próba samobójcza, samochód, upadek ze schodów, „podróż w kosmos”, kucharki oraz jedna stacja teoretyczna czyli test. Ratownicy z Zespołu Szkół Rolniczych CKP udzielali pomocy poszkodowanym jak prawdziwi fachowcy zdobywając tym samym II miejsce. W nagrodę otrzymali plecaki podróżne, dwa puchary oraz pamiątkowy dyplom.

Duże podziękowania należą się firmie Fireshop z Grodkowa, która zapewnia wsparcie logistyczne. W tym roku firma zasponsorowała nowe koszulki
z własnym logiem oraz z logiem drużyny oraz materiały opatrunkowe do ćwiczeń.

Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku, gdzie znajdują się zdjęcia z turniejów oraz informacje o bieżących zajęciach drużyny.

www.facebook.pl/ druzynaratowniczazsr  

{phocagallery view=category|categoryid=103|limitstart=0|limitcount=0}

NASZA SZKOŁA

herb grodkow

Początki oświaty rolniczej w Grodkowie sięgają roku 1948 kiedy to Powiatowy Inspektor Oświaty Rolniczej podjął decyzję o utworzeniu Średniej Szkoły Rolniczej. Na początku szkoła oferowała naukę tylko w zawodach rolniczych (np. Technik mechanizacji rolnictwa) dopiero w późniejszych latach po zmianach organizacyjnych (m.in. dołączeniu Zespołu Szkół Zawodowych w roku 2001 oraz Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie w roku 2021) i utworzeniu Zespołu Szkół nastąpił dynamiczny rozwój placówki i poszerzenie oferty edukacyjnej.

KONTAKT

   ul. Krakowska 20, 49-200 Grodków

   tel. 77 415-52-94

   e-mail: kontakt@zsgrd.pl


  Numer konta: 03 88700005 2001 0033 0136 0001


   Poniedziałek - Piątek:    700 - 1500