Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

Turniej pierwszej pomocy Brzegu

Zespół Szkół Rolniczych w Grodkowie znowu triumfuje W dniu 30 kwietnia 2013 r. w Brzegu odbył się etap rejonowy XXI Mistrzostw Pierwszej Pomocy

Polskiego Czerwonego Krzyża. Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn z brzeskich szkół ponadgimnazjalnych i 2 z Grodkowa.
Pięcioosobowe zespoły ratownicze rywalizowały na czterech stacjach. Na jednej ze stacji przygotowano test pisemny sprawdzający wiedzę teoretyczną. Pozostałe trzy polegały na udzieleniu pierwszej pomocy w stanach urazowych. Przedstawione scenki całkowicie oddawały sytuacje, które mogą się zdarzyć każdemu z nas. Podczas symulacji zespoły ratownicze miały za zadanie udzielić pomocy w wypadku komunikacyjnym z udziałem rowerzysty i samochodu, nieprzytomnej osobie, która nie oddychała oraz poszkodowanemu, dotkniętemu atakiem padaczki.
W skład zespołu ratowniczego naszej szkoły wchodzą: Magdalena Dyl - kapitan, Klaudia Pajdzik, Karolina Wolny, Tomasz Machnio oraz Patryk Szyszko.
Nasz zespół walczył dzielnie, wykazał się dużym poświęceniem i zaangażowaniem w działania ratownicze co przełożyło się na końcowy wynik uzyskując aż 98 punktów na 106 możliwych do zdobycia.
Po ogłoszeniu ostatecznych wyników okazało się, iż zwycięstwo przypadło w udziale naszej drużynie ratowniczej, która w pokonanym polu zostawiła wszystkie brzeskie szkoły oraz grodkowski ogólniak. W nagrodę zwycięski zespół zakwalifikował się do etapu okręgowego, który odbędzie się 18 maja br. w stolicy województwa.
A oto opinie jednego z naszych kibiców po zakończeniu mistrzostw „Obserwując to, jak Nasi koledzy i koleżanki udzielali pierwszej pomocy zaobserwowałem iż najważniejsza jest zimna krew, ponieważ trzeba się pilnować, aby przez przypadek nie zaszkodzić bardziej poszkodowanemu”
{phocagallery view=category|categoryid=14|limitstart=0|limitcount=0}

NASZA SZKOŁA

herb grodkow

Początki oświaty rolniczej w Grodkowie sięgają roku 1948 kiedy to Powiatowy Inspektor Oświaty Rolniczej podjął decyzję o utworzeniu Średniej Szkoły Rolniczej. Na początku szkoła oferowała naukę tylko w zawodach rolniczych (np. Technik mechanizacji rolnictwa) dopiero w późniejszych latach po zmianach organizacyjnych (m.in. dołączeniu Zespołu Szkół Zawodowych w roku 2001 oraz Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie w roku 2021) i utworzeniu Zespołu Szkół nastąpił dynamiczny rozwój placówki i poszerzenie oferty edukacyjnej.

KONTAKT

   ul. Krakowska 20, 49-200 Grodków

   tel. 77 415-52-94

   e-mail: kontakt@zsgrd.pl


  Numer konta: 03 88700005 2001 0033 0136 0001


   Poniedziałek - Piątek:    700 - 1500