Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

Kolejny sukces drużyny ratowniczej!

W dniu 18 maja 2013 r. w stolicy województwa odbyły się XXI Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża dla szkół ponadgimnazjalnych z województwa opolskiego.

Do rywalizacji przystąpiły drużyny, które wgrały eliminacje niższego szczebla. Powiat brzeski reprezentowały dwie drużyny: Zespół Szkół Budowlanych z Brzegu oraz Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego z Grodkowa.
Dla zawodników przygotowano sześć stacji, w których musieli zaprezentować swoje umiejętności. Drużyny w 5 pierwszych stacjach musiały udzielić pierwszej pomocy w zaaranżowanych sytuacjach, najczęściej spotykanych w życiu (upadek z wysokości, skręcenie stawu skokowego, zatrzymanie czynności życiowych w wyniku porażenia prądem, zadławienia oraz oparzenia, itp.), a w ostatniej natomiast rozwiązywały test z zakresu pierwszej pomocy, jak i wiedzy o działalności Polskiego Czerwonego Krzyża.
I to drużyna z Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Grodkowie wywalczyła III miejsce w województwie, stając na podium obok Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Opola (I miejsce) oraz II LO z Kędzierzyna – Koźla (II miejsce), pokonując tym samym brzeską drużynę z Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu. Puchary dla zwycięskich drużyn ufundował Marszałek Województwa oraz Kurator Oświaty w Opolu. Uczestnicy otrzymali również dyplom oraz nagrody rzeczowe.
W skład drużyny z ZSR CKP wchodzą: Magdalena Dyl, Klaudia Pajdzik, Tomasz Machnio, Patryk Szyszko oraz Patryk Medyński, który zastąpił Karolinę Wolny. Drużynę wspierała i wykonała fotoreportaż koleżanka Marta Latacz.
Zespół wykazał się dużym poświęceniem i zaangażowaniem w działania ratownicze, tym samym potwierdzając swoją wysoką klasę, gdyż jest to już trzecie z kolei podium dla drużyny ratowniczej z Zespołu Szkół Rolniczych w Grodkowie.
Podziękowania należą się również firmie „Fireshop” z Grodkowa za wsparcie logistyczne drużyny.
Serdecznie gratulujemy!!    

NASZA SZKOŁA

herb grodkow

Początki oświaty rolniczej w Grodkowie sięgają roku 1948 kiedy to Powiatowy Inspektor Oświaty Rolniczej podjął decyzję o utworzeniu Średniej Szkoły Rolniczej. Na początku szkoła oferowała naukę tylko w zawodach rolniczych (np. Technik mechanizacji rolnictwa) dopiero w późniejszych latach po zmianach organizacyjnych (m.in. dołączeniu Zespołu Szkół Zawodowych w roku 2001 oraz Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie w roku 2021) i utworzeniu Zespołu Szkół nastąpił dynamiczny rozwój placówki i poszerzenie oferty edukacyjnej.

KONTAKT

   ul. Krakowska 20, 49-200 Grodków

   tel. 77 415-52-94

   e-mail: kontakt@zsgrd.pl


  Numer konta: 03 88700005 2001 0033 0136 0001


   Poniedziałek - Piątek:    700 - 1500