Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

PODSUMOWANIE KONKURSÓW ZWIĄZANYCH Z DNIEM NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

Ostatnim akcentem związanym z obchodami Dnia Niepodległości w naszej szkole były ogłoszone konkursy. Na pewien czas szkoła zamieniła się w plastyczną prezentację o twórcach naszej niepodległości, a przygotowane prace zostały wyeksponowane na drzwiach naszych klas i szkolnych korytarzach. Najtrudniejsze zadanie czekało jury w składzie: Katarzyna Budziar, Dorota Muziewicz i Jacek Muziewicz, bo należało wybrać najlepsze prace. Ostatecznie, w wyniku zaciętej rywalizacji, zwycięstwo odniosła praca przedstawiająca sylwetkę gen. Lucjana Żeligowskiego (kl. III LO a - wych. A. Habina – Kudzia). Praca ta uzyskała 8pkt. Drugie miejsce – dosłownie o włos – praca przedstawiająca prez. Ignacego Mościckiego (kl. III LO g wych. S. Maćkowiak - Konieczna) – 7pkt. Trzeba przyznać, że trudno było wyłonić zwycięzcę. Każda z prac miała swoje walory: I m. – precyzja artystycznego wykonania, II m. – inwencja twórcza wykonawców pomysłu, którzy wykonali zdjęcia prez. Mościckiego i jego żony wykonując inscenizację z charakteryzacją i strojami z epoki! III m. zajęła praca przedstawiająca sylwetkę Wincentego Witosa (II TIL – wych J. Jończyk Warchoł).

konkurs niepodleglosc 2021 01konkurs niepodleglosc 2021 02konkurs niepodleglosc 2021 03konkurs niepodleglosc 2021 04konkurs niepodleglosc 2021 05konkurs niepodleglosc 2021 06konkurs niepodleglosc 2021 07konkurs niepodleglosc 2021 08konkurs niepodleglosc 2021 09konkurs niepodleglosc 2021 10

Nie mniej zacięta rywalizacja toczyła się w konkursie na prezentację komputerową wylosowanej postaci i znowu jury w składzie: Bogusława Szczotka, Piotr Lata i Jacek Muziewicz mieli kłopot z wyborem zwycięzców. Ostatecznie wygrała prezentacja dotycząca Wojciecha Korfantego (III b LO – wych. K. Kendik - Palak) – 6 pkt.; II m. zajęła prezentacja sylwetki Wincentego Witosa (kl. II TIL wych. J. Jończyk – Warchoł) – 5 pkt., a III m. klasa II LO a (wych. K. Turowska) – postać gen. Władysława Sikorskiego.

Zwycięskie prezentacje możecie pobrać i zobaczyć rozpakowując archiwum (TUTAJ).

Ze swej strony bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w prezentacje klasom i ich wychowawcom!

Organizator konkursów: Jacek Muziewicz

NASZA SZKOŁA

herb grodkow

Początki oświaty rolniczej w Grodkowie sięgają roku 1948 kiedy to Powiatowy Inspektor Oświaty Rolniczej podjął decyzję o utworzeniu Średniej Szkoły Rolniczej. Na początku szkoła oferowała naukę tylko w zawodach rolniczych (np. Technik mechanizacji rolnictwa) dopiero w późniejszych latach po zmianach organizacyjnych (m.in. dołączeniu Zespołu Szkół Zawodowych w roku 2001 oraz Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie w roku 2021) i utworzeniu Zespołu Szkół nastąpił dynamiczny rozwój placówki i poszerzenie oferty edukacyjnej.

KONTAKT

   ul. Krakowska 20, 49-200 Grodków

   tel. 77 415-52-94

   e-mail: kontakt@zsgrd.pl


  Numer konta: 03 88700005 2001 0033 0136 0001


   Poniedziałek - Piątek:    700 - 1500