Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

WOLONTARIAT

wolontariat
OPIEKUNOWIE WOLONTARIATU

 

Renata Kleinert

Anna Tyc

Katarzyna Kendik-Palak

Elżbieta Czabaj

ks Krzysztof Krysiński

UDANA ZBIÓRKA NAKRĘTEK DLA DARII I KINGI

W naszej szkole organizowaliśmy zbiórkę nakrętek dla Darii i Kingi, które chorują na dziecięce porażenie mózgowe. Uczniowie i pracownicy naszej szkoły stanęli na wysokości zadania i dzięki ich zaangażowaniu zebrane zostało bardzo dużo nakrętek, które pomogą rodzinie dziewczynek częsciowo pokreyć koszty rehabilitacji. Dziękujemy wszystkim za wsparcie tej akcji. Jesteście wspaniali 💪💪💪.

nakretki 1nakretki 1nakretki 1nakretki 1nakretki 1

ODWIEDZINY W DOMU OPIEKI SPOŁECZNEJ W GRODKOWIE

Dzisiaj, tj. w środę przed świętami, uczniowie z wolontariatu ZSP Grodków wraz z opiekunami, E. Czabaj i K. Krysińskim, odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Grodkowie przy ulicy Mickiewicza. Wolontariusze przygotowali wcześniej skromne upominki w postaci bukietów z bukszpanu, drewnianych serc i wykonanych przez siebie ozdób wielkanocnych (kurek 🐤i zajączków🐇).

Spotkanie było bardzo udane – wzięło w nim udział około dwudziestu mieszkańców domu. Wspólnie rozmawialiśmy o tradycjach świątecznych oraz czytaliśmy opowieści tematycznie związane z Wielkanocą. Na koniec złożyliśmy sobie nawzajem życzenia zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych i przekazaliśmy wykonaną przez nas kartkę.

opieka sp odwiedziny 01opieka sp odwiedziny 01opieka sp odwiedziny 01opieka sp odwiedziny 01opieka sp odwiedziny 01

AKCJE WOLONTARIATU W GRUDNIU

Uczniowie ZSP Grodków zebrali w grudniu 2022 r. karmę dla zwierząt 🐕🐈ze schroniska oraz po raz kolejny przyłączyli się do akcji Rodacy Bohaterom czyli Pomoc Polakom na Kresach, organizowanej przez Stowarzyszenie Odra-Niemen, zbierając paczki żywnościowe z przeznaczeniem na Kresy.

wolontariat grudz 01
wolontariat grudz 02wolontariat grudz 03wolontariat grudz 04

POMOC HUMANITARNA DLA UKRAINY

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Grodkowie przygotowali w listopadzie 2022 paczki z pomocą humanitarną na Ukrainę. Zebrana przez społeczność szkolną żywność trafi do uchodźców wojennych i rodzin, które przyjęły ich do swoich domów w Skale Podolskiej. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom!

Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom!

pomoc ukraina 02pomoc ukraina 01
pomoc ukraina 02pomoc ukraina 01

MIKOŁAJKI W OŚRODKU SZKOLNO-WYCHOWAWCZYM

Szkolne koło wolontariatu w ZSP w Grodkowie przygotowało w tym roku szkolnym z okazji Mikołajek podarunki dla dzieci z SOSW w Grodkowie. Św. Mikołaj i pomocnicy przekazali dzieciom artykuły papiernicze, zabawki i drobne słodycze. W akcję zaangażowali się uczniowie i pracownicy naszej szkoły, a całość koordynowała p. Anna Tyc.

osw mikolaj 02osw mikolaj 02
osw mikolaj 02osw mikolaj 02
osw mikolaj 02osw mikolaj 02osw mikolaj 02

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU - AKCJE I PODEJMOWANE DZIAŁANIA

Szkolne koło wolontariatu w ZSP w Grodkowie zyskało w roku szkolnym 2022/2023 nowych członków oraz dwójkę opiekunów (oprócz dotychczasowych – p. Anny Tyc, Katarzyny Kendik-Palak i Renaty Kleinert) – p. Elżbietę Czabaj oraz księdza Krzysztofa Krysińskiego. Wolontariusze zorganizowali wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz pomogli w organizacji Biegu Belfra, natomiast pod koniec października w swoich miejscowościach rodzinnych przeprowadzili kolejną odsłonę akcji porządkowania opuszczonych grobów przed 1 listopada – Wszystkich Świętych. Liczymy na kolejne dobre pomysły!

sprzatanie cmentarz 01sprzatanie cmentarz 01
sprzatanie cmentarz 01sprzatanie cmentarz 01

Zielone Opolskie dla Młodzieży!

IDEA PROJEKTU

Rok 2022 został ustanowiony Europejskim Rokiem Młodzieży, w którym zwraca się szczególną uwagę na rolę młodzieży w aktywnym budowaniu lepszej przyszłości. Młodzi ludzie są ważnymi inicjatorami zmian społecznych, kulturowych czy ekologicznych i to właśnie dla nich, a przede wszystkim z ich udziałem, chcemy organizować różnego rodzaju inicjatywy i przedsięwzięcia.

Wpisując się w przesłanie, jakie niesie ze sobą Europejski Rok Młodzieży, Zarząd Województwa Opolskiego ogłosił otwarty konkurs ofert pn. „Opolskie dla młodzieży”, którego celem jest zwiększenie zaangażowania młodzieży w rozwój społeczeństwa obywatelskiego w województwie opolskim.

CEL GŁÓWNY PROJEKTU

Zwiększenie zaangażowania młodzieży w rozwój społeczeństwa obywatelskiego w regionie.

CELE SZCZEGÓŁOWE PROJEKTU

    • Zwiększenie liczby młodzieżowych inicjatyw oddolnych
    • Wzrost zaangażowania młodzieży w życie regionu
    • Rozwój aktywności społeczności lokalnych
    • Wzmocnienie potencjału sektora organizacji pozarządowych.

 

Więcej informacji: https://opolska.zhp.pl/opolskie-dla-mlodziezy/

ZBIÓRKA DLA UKRAINY NADAL TRWA

Szkolny Koło Wolontariatu wraz z Harcerstwem zorganizowało zbiórkę na rzecz, dzielnie walczącej z rosyjskim okupantem od ponad miesiąca Ukrainy. Potrzeby są ogromne ale społeczność szkolna przy dużym wsparciu mieszkańców Grodkowa zebrała m.in. leki, środki medyczne koce, produkty spożywcze, zabawki, ubrania. Rzeczy te zostały częściowo przekazane uchodźcą przebywającym w hotelu Grodek, lecz większa część darów pojechała do Lwowa, gdzie trafiły do szpitala oraz Liceum.
Nasi Wolontariusze wspierali jednak przede wszystkim osoby zakwaterowane w Grodku, podarowując im najcenniejsze co można przekazać drugiemu człowiekowi -swój CZAS.
Przy organizacji zbiórki oraz grach zabawach organizowanych dla dzieci ukraińskich spędzili ponad 500 godzin!
W tym miejscu pragniemy podziękować Markowi Gaik, który dzielnie i z wielki oddaniem koordynował akcje pomocy, łącząc siły swojej harcerskiej drużyny BOBRY i uczniów naszego Zespołu Szkół.
Pamiętajmy jednak, że akcja trwa! Zbiórka w budynku Liceum jest kontynuowana. Wierzymy, że Wasze serca są nadal otwarte!

zbiorka ukraina plakat

NASZA SZKOŁA

herb grodkow

Początki oświaty rolniczej w Grodkowie sięgają roku 1948 kiedy to Powiatowy Inspektor Oświaty Rolniczej podjął decyzję o utworzeniu Średniej Szkoły Rolniczej. Na początku szkoła oferowała naukę tylko w zawodach rolniczych (np. Technik mechanizacji rolnictwa) dopiero w późniejszych latach po zmianach organizacyjnych (m.in. dołączeniu Zespołu Szkół Zawodowych w roku 2001 oraz Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie w roku 2021) i utworzeniu Zespołu Szkół nastąpił dynamiczny rozwój placówki i poszerzenie oferty edukacyjnej.

KONTAKT

   ul. Krakowska 20, 49-200 Grodków

   tel. 77 415-52-94

   e-mail: kontakt@zsgrd.pl


  Numer konta: 03 88700005 2001 0033 0136 0001


   Poniedziałek - Piątek:    700 - 1500