Warsztaty Pierwszej Pomocy

Zajęcia podzielone były na dwie części: teoretyczną i praktyczną. W pierwszej części uczniowie uczestniczyli w różnych wykładach prowadzonych przez policjantów i członków WOPR,  oglądali również pokaz udzielania pierwszej  pomocy przez wykwalifikowanych ratowników. W części praktycznej uczniowie udali się na poszczególne stacje rozmieszczone na strzelnicy w Opolu, gdzie czekały na nich upozorowane sytuacje z życia codziennego tj. wstrząs wywołany oparzeniem wrzącą wodą, wypadek na motorze ze złamaniem, zadławienie oraz resuscytacja przy użyciu defibrylatora AED. Po zajęciach praktycznych na uczniów czekał pokaz grupy antyterrorystycznej oraz ciepły posiłek. I długi weekend czerwcowy :D

Zdjęcia: www.facebook.com/druzynaratowniczazsr

© 2021 Tomasz Tomaszewski. All Rights Reserved.
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM