Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

PIERWSZA POMOC

FERIE W NASZEJ SZKOLE

23 i 24 stycznia dwudziestu uczniów ZSP Grodków doskonaliło swoją wiedzę i umiejętności na Kursie podstawowym pierwszej pomocy 🤕🚑przeprowadzonym przez instruktorów PCK.
Tematyka kursu obejmowała zagadnienia:

🔸etapy i zasady udzielania pierwszej pomocy,
🔸ewakuacja z miejsca niebezpiecznego,
🔸postępowanie z poszkodowanym nieprzytomnym oddychającym,
🔸postępowanie z poszkodowanym nieprzytomnym nieoddychającym
🔸postępowanie: w przypadku bólu w klatce piersiowej, zakrztuszenia, krwotoków, ran, amputacji i zmiażdżeń, oparzeń, urazów kostno-stawowych, urazy kręgosłupa, omdleniu, ataku drgawek.

ferie w szkole 01ferie w szkole 01ferie w szkole 01ferie w szkole 01ferie w szkole 01ferie w szkole 01ferie w szkole 01ferie w szkole 01ferie w szkole 01ferie w szkole 01ferie w szkole 01

Całe podium dla uczniów naszej szkoły

pp minW dniu 9 maja 2018 r. odbył się etap rejonowy konkursu Wiedzy o Czerwonym Krzyżu, który był kolejnym etapem kwalifikacji w konkursie.

Etap szkolny pozwolił wyłonić 3 osoby reprezentujące szkołę na etapie rejonowym i to uczennice naszej szkoły zajęły trzy pierwsze miejsca w konkursie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

I miejsce Martyna Delipacy

II miejsce Marcelina Grzesik

III miejsce Justyna Dobko.

Pomimo bardzo dobrych wyników tylko Martyna Delipacy jako laureatka I miejsca - etapu rejonowego konkursu zakwalifikowała się do etapu okręgowego (wojewódzkiego), który odbędzie się w czerwcu 2018 r. w Opolu.

III Mistrzostwa Pierwszej Pomocy ZSM w Brzegu

pierwsza pomocW sobotę 7 kwietnia 2018 r. Martyna Delipacy, Izabela Cebrat, Michał Czapkowski, Piotr Białowąs oraz Justyna Dobko reprezentowali naszą szkołę w III już edycji Mistrzostw Pierwszej Pomocy o Puchar Zespołu Szkół Medycznych w Brzegu. W konkursie rywalizowała młodzież z 14 szkół ponadpodstawowych województwa opolskiego jak i dolnośląskiego.

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości.

Grodkowskie Technikum kolejny raz na podium!!!

turniej pp25 marca 2017 r. w Zespole Szkół Medycznych w Brzegu odbyły się II Mistrzostwa Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Medycznych w Brzegu pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęły TVP 3 Opole oraz Panorama Powiatu Brzeskiego. Głównym sędzią mistrzostw był ratownik medyczny Andrzej Wojnarowski.

W Mistrzostwach udział wzięło 12 zespołów głównie z województwa opolskiego ale nie zabrakło gości z Oławy. Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Grodkowie reprezentowała 4-osobowa drużyna w składzie: Samuel Adamski (4 TA), Izabela Cebrat (3 TE), Klaudia Lewińska (1 TE) oraz Oskar Urban (1 TI). Z przyczyn zdrowotnych nie mógł uczestniczyć Marcin Dyl (3 TI), ale mamy nadzieję, że w kolejnych zawodach będzie pewnym ogniwem naszej drużyny ratowniczej.

Drużyny konkurowały ze sobą w części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna polegała na samodzielnym rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań. Do punktacji ogólnej wliczana była średnia arytmetyczna punktów uzyskanych przez każdego zawodnika z drużyny.

Turnieje Pierwszej Pomocy

turniejppPodczas dni otwartych w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Grodkowie odbyły się trzy Turnieje Pierwszej Pomocy, na których gimnazjaliści jak i uczniowie szkół średnich chwalili się swoimi umiejętnościami teoretycznymi jak i praktycznymi związanymi z udzielaniem pierwszej pomocy.

W zawodach tych wzięło udział aż 9 zespołów reprezentujących gimnazja jak i szkoły ponadgimnazjalne.

Turnieje jakie się odbyły to:

IV Turniej Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Grodkowie

Sukces naszej drużyny ratowniczej!

pierwsza pomoc medykKto ratuje jedno życie ratuje cały świat" pod takim hasłem odbywały się sobotnie mistrzostwa I Pomocy w brzeskim "MEDYKU" Uczniowie Zespołu Szkół CKP w Grodkowie zajęli II miejsce, pokonując siedem szkół średnich z województwa opolskiego.

Nagrodą był fantom do nauki Resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) oraz wspaniały puchar. Wielkie gratulacje należą się: Samuelowi Adamskiemu, Izie Cebrat, Marcinowi Dylowi, Michałowi Zacierce oraz Michałowi Gałuszcze. Brawo WY. Jesteśmy z Was dumni!! 

Kurs podstawowy pierwszej pomocy

Kursy-pierwszej-pomocyW pierwszym tygodniu ferii zimowych (2-3 luty 2016 r.) w naszej szkole odbędzie się "Kurs podstawowy pierwszej pomocy". Kurs zostanie przeprowadzony przez wykwalifikowanych instruktorów pierwszej pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu. Kurs obejmuje 16 godzin lekcyjnych i prowadzony będzie przez 2 dni.

Kurs kończy się egzaminem, po którego zdaniu kursant otrzymuje certyfikowane zaświadczenie. Koszt kursu dla uczniów naszej szkoły to 60,00 PLN (netto). Termin zgłoszenia upływa 4 grudnia 2015 r.(piątek)

Szczegółowe informacje i zapisy u Pana prof. Jacka Mrożka.

 

Wicemistrzowie województwa!

pierwsza pomocW dniu 23 maja 2015 r. w stolicy województwa odbyły się XXIII Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża dla szkół ponadgimnazjalnych z województwa opolskiego.

Do rywalizacji przystąpiły drużyny, które wgrały eliminacje niższego szczebla. Powiat brzeski reprezentowały dwie drużyny: II Liceum Ogólnokształcące z Brzegu oraz Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego z Grodkowa.

Dla zawodników przygotowano sześć stacji, w których musieli zaprezentować swoje umiejętności. Drużyny w 5 pierwszych stacjach musiały udzielić pierwszej pomocy w zaaranżowanych sytuacjach, najczęściej spotykanych w życiu (upadek z wysokości, pogryzienie przez psa, zatrzymanie czynności życiowych w wyniku ataku napastnika, wypadek komunikacyjny, itp.), a w ostatniej natomiast rozwiązywały test z zakresu pierwszej pomocy, jak i wiedzy o działalności Polskiego Czerwonego Krzyża.

NASZA SZKOŁA

herb grodkow

Początki oświaty rolniczej w Grodkowie sięgają roku 1948 kiedy to Powiatowy Inspektor Oświaty Rolniczej podjął decyzję o utworzeniu Średniej Szkoły Rolniczej. Na początku szkoła oferowała naukę tylko w zawodach rolniczych (np. Technik mechanizacji rolnictwa) dopiero w późniejszych latach po zmianach organizacyjnych (m.in. dołączeniu Zespołu Szkół Zawodowych w roku 2001 oraz Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie w roku 2021) i utworzeniu Zespołu Szkół nastąpił dynamiczny rozwój placówki i poszerzenie oferty edukacyjnej.

KONTAKT

   ul. Krakowska 20, 49-200 Grodków

   tel. 77 415-52-94

   e-mail: kontakt@zsgrd.pl


  Numer konta: 03 88700005 2001 0033 0136 0001


   Poniedziałek - Piątek:    700 - 1500