Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

PIERWSZA POMOC

Featured

I MIEJSCE W ETAPIE STREFOWYM MISTRZOSTW PIERWSZEJ POMOCY PCK

19 kwietnia w siedzibie ZSP Grodków odbyła się XXX jubileuszowa edycja Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.⛑️ W zmaganiach uczestniczyło łącznie 9 pięcioosobowych drużyn ratowniczych z rejonu PCK w Brzegu, Nysie i Otmuchowie.  Uczestnicy Mistrzostw musieli zmierzyć się na 4 pozorowanych stacjach urazowych m.in. porażenie prądem⚡, próba samobójcza, nagłe zatrzymanie krążenia oraz jednej stacji teoretycznej.  Ponadto między stacjami były przygotowane dla uczestników stacje relaks. 🪀🎳🍖🌭 Drużyna ratownicza ZSP Grodków zajęła I miejsce i tym samym zagwarantowała sobie prawo udziału w etapie okręgowym (wojewódzkim) mistrzostw, który odbędzie się już 11 maja w Opolu.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie Mistrzostw i przyjęcie naszych gości (kawiarenka☕🍩🥧🥐, grill🥓🍗, osoby oprowadzające, pozoranci). Wielkie podziękowania należą się sędziom oceniającym poczynania szkolnych drużyn ratowniczych.

Dziękujemy również sponsorom i patronom:

▶️ Bank Spółdzielczy Grodków-Łosiów
▶️ Panu Jackowi Monkiewiczowi - Staroście Powiat Brzeski
▶️ Panu Markowi Antoniewiczowi - Burmistrzowi Grodkowa Urząd Miejski w Grodkowie
▶️ Panu Robertowi Wąs – WASBUD Grodków
▶️ Panu Andrzejowi Staruch - GRODCONO Grodków
▶️ Panu Tomaszowi Zemanowi – Prezesowi Zarządu GRODWiK sp. z o.o.
▶️spółce AGROAS
▶️spółce BORT-WIMAR

Featured

II MIEJSCE W MISTRZOSTWACH PIERWSZEJ POMOCY

VII Mistrzostwa Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Medycznych w Brzegu za nami🤕👩‍⚕️
W sobotni dzień Drużyna ratownicza ZSP Grodków po raz siódmy już z rzędu wzięła udział w Mistrzostwach pierwszej pomocy organizowany przez brzeski "Medyk"
W tym roku wzięło udział 10 drużyn ratowniczych reprezentujący szkoły ponadpodstawowe niemal z całego województwa opolskiego.
Uczniowie musieli poradzić sobie z pięcioma stacjami urazowymi: zakrztuszenie👶🍼 niemowlęcia, oparzenie chemiczne⚗️👨‍🔬, używki, wisielec, nagłe zatrzymanie krążenia oraz z testem wiedzy.
Drużyna ratownicza ZSP Grodków poradziła sobie znakomicie, drugi raz z rzędu zajęła II🥈 miejsce w tych Mistrzostwach.👏💪
W nagrodę uczniowie pojadą na jednodniowe szkolenie 🚌"Surwiwalowa pierwsza pomoc"
Ponadto zajęliśmy I 🥇miejsce w kategorii Brzeski Mistrz Pierwszej Pomocy (najlepsza drużyna w powiecie brzeskim) , której nagrodę ufundował Pan Jacek Monkiewicz Starosta Powiatu Brzeskiego. Powiat Brzeski
Natomiast Pan Jacek Mrożek w kategorii nauczycieli zajął I 🥇miejsce - nagrodą jest szkolenie pierwszej pomocy dla pracowników szkoły.🏆
Skład drużyny:
🥈 Aleksander Steleblak
🥈 Kacper Szefer
🥈Jakub Bryła
🥈Maja Rusnak
Dzielnie nas wspierali: Kaja Chudak i Bartłomiej Klockowski
Gratulujemy!!

 

Featured

FERIE W NASZEJ SZKOLE

23 i 24 stycznia dwudziestu uczniów ZSP Grodków doskonaliło swoją wiedzę i umiejętności na Kursie podstawowym pierwszej pomocy 🤕🚑przeprowadzonym przez instruktorów PCK.
Tematyka kursu obejmowała zagadnienia:

🔸etapy i zasady udzielania pierwszej pomocy,
🔸ewakuacja z miejsca niebezpiecznego,
🔸postępowanie z poszkodowanym nieprzytomnym oddychającym,
🔸postępowanie z poszkodowanym nieprzytomnym nieoddychającym
🔸postępowanie: w przypadku bólu w klatce piersiowej, zakrztuszenia, krwotoków, ran, amputacji i zmiażdżeń, oparzeń, urazów kostno-stawowych, urazy kręgosłupa, omdleniu, ataku drgawek.

ferie w szkole 01ferie w szkole 01ferie w szkole 01ferie w szkole 01ferie w szkole 01ferie w szkole 01ferie w szkole 01ferie w szkole 01ferie w szkole 01ferie w szkole 01ferie w szkole 01

Całe podium dla uczniów naszej szkoły

pp minW dniu 9 maja 2018 r. odbył się etap rejonowy konkursu Wiedzy o Czerwonym Krzyżu, który był kolejnym etapem kwalifikacji w konkursie.

Etap szkolny pozwolił wyłonić 3 osoby reprezentujące szkołę na etapie rejonowym i to uczennice naszej szkoły zajęły trzy pierwsze miejsca w konkursie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

I miejsce Martyna Delipacy

II miejsce Marcelina Grzesik

III miejsce Justyna Dobko.

Pomimo bardzo dobrych wyników tylko Martyna Delipacy jako laureatka I miejsca - etapu rejonowego konkursu zakwalifikowała się do etapu okręgowego (wojewódzkiego), który odbędzie się w czerwcu 2018 r. w Opolu.

III Mistrzostwa Pierwszej Pomocy ZSM w Brzegu

pierwsza pomocW sobotę 7 kwietnia 2018 r. Martyna Delipacy, Izabela Cebrat, Michał Czapkowski, Piotr Białowąs oraz Justyna Dobko reprezentowali naszą szkołę w III już edycji Mistrzostw Pierwszej Pomocy o Puchar Zespołu Szkół Medycznych w Brzegu. W konkursie rywalizowała młodzież z 14 szkół ponadpodstawowych województwa opolskiego jak i dolnośląskiego.

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości.

Grodkowskie Technikum kolejny raz na podium!!!

turniej pp25 marca 2017 r. w Zespole Szkół Medycznych w Brzegu odbyły się II Mistrzostwa Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Medycznych w Brzegu pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęły TVP 3 Opole oraz Panorama Powiatu Brzeskiego. Głównym sędzią mistrzostw był ratownik medyczny Andrzej Wojnarowski.

W Mistrzostwach udział wzięło 12 zespołów głównie z województwa opolskiego ale nie zabrakło gości z Oławy. Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Grodkowie reprezentowała 4-osobowa drużyna w składzie: Samuel Adamski (4 TA), Izabela Cebrat (3 TE), Klaudia Lewińska (1 TE) oraz Oskar Urban (1 TI). Z przyczyn zdrowotnych nie mógł uczestniczyć Marcin Dyl (3 TI), ale mamy nadzieję, że w kolejnych zawodach będzie pewnym ogniwem naszej drużyny ratowniczej.

Drużyny konkurowały ze sobą w części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna polegała na samodzielnym rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań. Do punktacji ogólnej wliczana była średnia arytmetyczna punktów uzyskanych przez każdego zawodnika z drużyny.

Turnieje Pierwszej Pomocy

turniejppPodczas dni otwartych w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Grodkowie odbyły się trzy Turnieje Pierwszej Pomocy, na których gimnazjaliści jak i uczniowie szkół średnich chwalili się swoimi umiejętnościami teoretycznymi jak i praktycznymi związanymi z udzielaniem pierwszej pomocy.

W zawodach tych wzięło udział aż 9 zespołów reprezentujących gimnazja jak i szkoły ponadgimnazjalne.

Turnieje jakie się odbyły to:

IV Turniej Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Grodkowie

Sukces naszej drużyny ratowniczej!

pierwsza pomoc medykKto ratuje jedno życie ratuje cały świat" pod takim hasłem odbywały się sobotnie mistrzostwa I Pomocy w brzeskim "MEDYKU" Uczniowie Zespołu Szkół CKP w Grodkowie zajęli II miejsce, pokonując siedem szkół średnich z województwa opolskiego.

Nagrodą był fantom do nauki Resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) oraz wspaniały puchar. Wielkie gratulacje należą się: Samuelowi Adamskiemu, Izie Cebrat, Marcinowi Dylowi, Michałowi Zacierce oraz Michałowi Gałuszcze. Brawo WY. Jesteśmy z Was dumni!! 

NASZA SZKOŁA

herb grodkow

Początki oświaty rolniczej w Grodkowie sięgają roku 1948 kiedy to Powiatowy Inspektor Oświaty Rolniczej podjął decyzję o utworzeniu Średniej Szkoły Rolniczej. Na początku szkoła oferowała naukę tylko w zawodach rolniczych (np. Technik mechanizacji rolnictwa) dopiero w późniejszych latach po zmianach organizacyjnych (m.in. dołączeniu Zespołu Szkół Zawodowych w roku 2001 oraz Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie w roku 2021) i utworzeniu Zespołu Szkół nastąpił dynamiczny rozwój placówki i poszerzenie oferty edukacyjnej.

KONTAKT

   ul. Krakowska 20, 49-200 Grodków

   tel. 77 415-52-94

   e-mail: kontakt@zsgrd.pl


  Numer konta: 03 88700005 2001 0033 0136 0001


   Poniedziałek - Piątek:    700 - 1500