PIERWSZA POMOC

pp minW dniu 9 maja 2018 r. odbył się etap rejonowy konkursu Wiedzy o Czerwonym Krzyżu, który był kolejnym etapem kwalifikacji w konkursie.

Etap szkolny pozwolił wyłonić 3 osoby reprezentujące szkołę na etapie rejonowym i to uczennice naszej szkoły zajęły trzy pierwsze miejsca w konkursie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

I miejsce Martyna Delipacy

II miejsce Marcelina Grzesik

III miejsce Justyna Dobko.

Pomimo bardzo dobrych wyników tylko Martyna Delipacy jako laureatka I miejsca - etapu rejonowego konkursu zakwalifikowała się do etapu okręgowego (wojewódzkiego), który odbędzie się w czerwcu 2018 r. w Opolu.

pierwsza pomocW sobotę 7 kwietnia 2018 r. Martyna Delipacy, Izabela Cebrat, Michał Czapkowski, Piotr Białowąs oraz Justyna Dobko reprezentowali naszą szkołę w III już edycji Mistrzostw Pierwszej Pomocy o Puchar Zespołu Szkół Medycznych w Brzegu. W konkursie rywalizowała młodzież z 14 szkół ponadpodstawowych województwa opolskiego jak i dolnośląskiego.

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości.

turniej pp25 marca 2017 r. w Zespole Szkół Medycznych w Brzegu odbyły się II Mistrzostwa Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Medycznych w Brzegu pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęły TVP 3 Opole oraz Panorama Powiatu Brzeskiego. Głównym sędzią mistrzostw był ratownik medyczny Andrzej Wojnarowski.

W Mistrzostwach udział wzięło 12 zespołów głównie z województwa opolskiego ale nie zabrakło gości z Oławy. Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Grodkowie reprezentowała 4-osobowa drużyna w składzie: Samuel Adamski (4 TA), Izabela Cebrat (3 TE), Klaudia Lewińska (1 TE) oraz Oskar Urban (1 TI). Z przyczyn zdrowotnych nie mógł uczestniczyć Marcin Dyl (3 TI), ale mamy nadzieję, że w kolejnych zawodach będzie pewnym ogniwem naszej drużyny ratowniczej.

Drużyny konkurowały ze sobą w części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna polegała na samodzielnym rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań. Do punktacji ogólnej wliczana była średnia arytmetyczna punktów uzyskanych przez każdego zawodnika z drużyny.

turniejppPodczas dni otwartych w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Grodkowie odbyły się trzy Turnieje Pierwszej Pomocy, na których gimnazjaliści jak i uczniowie szkół średnich chwalili się swoimi umiejętnościami teoretycznymi jak i praktycznymi związanymi z udzielaniem pierwszej pomocy.

W zawodach tych wzięło udział aż 9 zespołów reprezentujących gimnazja jak i szkoły ponadgimnazjalne.

Turnieje jakie się odbyły to:

IV Turniej Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Grodkowie

pierwsza pomoc medykKto ratuje jedno życie ratuje cały świat" pod takim hasłem odbywały się sobotnie mistrzostwa I Pomocy w brzeskim "MEDYKU" Uczniowie Zespołu Szkół CKP w Grodkowie zajęli II miejsce, pokonując siedem szkół średnich z województwa opolskiego.

Nagrodą był fantom do nauki Resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) oraz wspaniały puchar. Wielkie gratulacje należą się: Samuelowi Adamskiemu, Izie Cebrat, Marcinowi Dylowi, Michałowi Zacierce oraz Michałowi Gałuszcze. Brawo WY. Jesteśmy z Was dumni!! 

© 2021 Tomasz Tomaszewski. All Rights Reserved.
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM