Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM

KONKURSY

IX EDYCJA KONKURSU "ŻOŁNIERZE WYKLĘCI - BOHATEROWIE NASZEJ WOLNOŚCI"

7 marca 2023 r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Brzegu odbyła się IX edycja konkursu "Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Naszej Wolności".  Drużyna ZSP Grodków w składzie: Jakub Dziurdzik i Dominik Kozoświst z kl. II TL pod opieką Pana Jacka Muziewicza zdobyła II miejsce pokonując brzeskie II LO, ZSE i ZSZ Nr 1.  Na konkursie byliśmy jedyną szkołą spoza Brzegu!

Formuła konkursu to losowane pytania, krótka chwila na zastanowienie i odpowiedź przed liczną publicznością, którą stanowili uczniowie i nauczyciele gospodarza konkursu więc wcale nie było łatwo!

Gratulujemy!!

konkurs wykleci 04konkurs wykleci 04konkurs wykleci 04konkurs wykleci 04konkurs wykleci 04

OLIMPIADA WIEDZY O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH - ETAP WOJEWÓDZKI

W dniu dzisiejszym uczniowie ZSP Grodków Wiktor Broda👨‍💼, Małgorzata Konieczna👩‍💼 oraz Wiktoria Łaska👩‍💼 wzięli udział w drugim, wojewódzkim etapie Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych, które odbyły się w ZSZ im. Stanisława Staszica w Opolu. Byliśmy jednym z 20 zespołów, które zakwalifikowały się do tego etapu Olimpiady👏. Niestety nie udało nam się stanąć na podium to i tak przeżyliśmy ciekawą przygodę zwiększając swoją wiedzę na temat ubezpieczeń społecznych.  Po zmaganiach uczestniczyliśmy w wykładzie promującym Uniwersytet Opolski oraz oglądaliśmy pokazy utalentowanych uczniów tamtejszej szkoły. Na koniec udaliśmy się do przytulnej kawiarni na zasłużona kawę☕️

Gratulujemy

konkurs ubezpieczenia 06konkurs ubezpieczenia 06konkurs ubezpieczenia 06konkurs ubezpieczenia 06konkurs ubezpieczenia 06konkurs ubezpieczenia 06

OLIMPIADA WIEDZY O PRZEDSIĘBIORCZOŚCI - ETAP OKRĘGOWY

W dniu dzisiejszym uczennica klasy 2 TE Ania wzięła udział w etapie okręgowym Olimpiady Przedsiębiorczości💰, które odbyły się na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.
Choć nie udało się przejść do dalszego etapu przeżyliśmy świetną przygodę i wzięliśmy udział w wykładzie o tematyce ekonomicznej

Opiekun: Małgorzata Szczepańska

olimp wiedz przed 1

PODSUMOWANIE KONKURSÓW EKONOMICZNYCH

Olimpiada Przedsiębiorczości - etap szkolny
🥇Wiktoria Zatorska
🥈Anna Pelc
🥉Piotr Grzelik

Do drugiego etapu (okręgowego), który odbędzie się 2 marca 2023 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu zakwalifikowały się dwie uczennice:
🏅Wiktoria Zatorska
🏅Anna Pelc

Olimpiada "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych"
🥇Wiktor Broda
🥈Wiktoria Łaska
🥉Małgorzata Konieczna

Uczniowie będą reprezentowali naszą szkołę na etapie okręgowym olimpiady, który odbędzie się 7 marca 2023 r. w Opolu.
Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów w olimpiadach👏

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej etap szkolny
🥇Bartłomiej Inglot
🥈Fabiola Ułan
🥉Anna Manowita

W tej Olimpiadzie laureatom etapu szkolnego zabrakło zaledwie dwóch punktów aby zakwalifikować się do etapu okręgowego.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Brawo Wy !!!

POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY

W dniu 7 lutego Julia Prochera 👩‍🎓i Fabiola Ułan 👩‍🎓uczennice klasy 4TEP, reprezentowały ZSP Grodków w etapie regionalnym X edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Uczestniczyło w nim 30 uczniów z województwa opolskiego.  Celem konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów wiedzy z zakresu prawa pracy i przepisów bhp👷. Dziewczynom zabrakło jednego punktu aby mogły rywalizować w dogrywce o II i III miejsce na podium.

Gratulacje dla Julii i Fabioli za wyniki oraz podziękowania za przygotowanie do konkursu. 👏👏

Opiekun: Andrzej Chwałek

konkurs bhp 01konkurs bhp 01konkurs bhp 01

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU FOTOGRAFICZNRGO SLEEVEFACE – UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie było wykonanie fotografii techniką sleeveface. Sleeveface – polega na robieniu zdjęć z zasłoniętą przez okładkę książki, czasopisma lub płyty, części ciała.  To nowoczesny i zabawny sposób na popularyzację czytelnictwa i zainteresowanie księgozbiorem bibliotek szkolnej wykorzystując grafiką książki oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności. Celem konkursu było rozbudzenie wrażliwości czytelników, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, pobudzenie aktywności twórczej.

Laureatami konkursu zostali:

 • Natalia Grzybowska III TIL
 • Piotr Kuka kl. III TIL

Konkurs zorganizowały: p. Joanna Jończyk-Warchoł, p. Agata Habina -Kudzia, p. Katarzyna Kendik-Palak.

konkurs czyt 02konkurs czyt 01konkurs czyt 03
konkurs czyt 02konkurs czyt 01

WYNIKI KONKURSÓW: WIEDZY O HIV I AIDS ORAZ KONKURSU PLASTYCZNEGO „PODAJ RĘKĘ, NIE ZARAZISZ SIĘ!”

1 grudnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowano Szkolny Konkurs Wiedzy o Aids i HIV. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu obejmującego 25 zadań, który wymagał od uczestników wykazania się wiedzą dotyczącą m.in. pochodzenia, przebiegu zakażenia HIV, diagnostyki w kierunku HIV, dróg szerzenia się zakażeń HIV oraz leczenia osób chorych na AIDS. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o HIV i AIDS wśród uczniów, promowanie postaw odpowiedzialności za własne życie oraz zainspirowanie środowiska szkolnego do działań w zakresie profilaktyki HIV/AIDS.

Laureatami konkursu zostały:

 • I m-ce Klaudia Wiącek kl. IV a LO
 • II-ce Martyna Szeląg kl. IV a LO
 • III m-ce Anna Dyrbusz kl. IV a LO

Pamiątkowe dyplomy i nagrody otrzymali również laureaci konkursu plastycznego „Podaj rękę, nie zarazisz się!”

 • I m-ce Anna Manowita kl. III TEP
 • II m-ce Zuzanna Pekról kl. III a LO
 • III m-ce Emilia Teneta kl. III TEP

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Konkursy zorganizowały i przeprowadziły: p. Agata Habina- Kudzia, p. Marzanna Horodyska i p. Agnieszka Sobów.

konkurs hiv aids 10konkurs hiv aids 10
konkurs hiv aids 10konkurs hiv aids 10
konkurs hiv aids 10konkurs hiv aids 10
konkurs hiv aids 10konkurs hiv aids 10konkurs hiv aids 10
konkurs hiv aids 10

KANGUREK 2022 - PODSUMOWANIE

W naszej szkole w dniu 01 grudnia 2022 odbył się konkurs pt. „KANGUREK 2022”, opracowany w oparciu o regulamin Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”.
Serdecznie dziękuję uczestnikom za zaangażowanie, popularyzację matematyki oraz budzenie i rozwijanie zainteresowań matematyką wśród naszych uczniów. W konkursie wzięli udział uczniowie z klasy liceum i technikum w dwóch kategoriach:

 • "Junior" – klasy I i II
 • "Student" – klasy III i IV
 • Miejsce konkursu: sala 208
 • Komitet organizacyjny w składzie:  mgr Elżbieta Rzepka – przewodnicząca

Łącznie w rywalizacji uczestniczyło 24 osoby. Serdecznie dziękuję wszystkim za udział w konkursie, który jest przedsmakiem konkursu Międzynarodowego pt. KANGUR.

kangurek 04kangurek 05
kangurek 01kangurek 02kangurek 03

NASZA SZKOŁA

herb grodkow

Początki oświaty rolniczej w Grodkowie sięgają roku 1948 kiedy to Powiatowy Inspektor Oświaty Rolniczej podjął decyzję o utworzeniu Średniej Szkoły Rolniczej. Na początku szkoła oferowała naukę tylko w zawodach rolniczych (np. Technik mechanizacji rolnictwa) dopiero w późniejszych latach po zmianach organizacyjnych (m.in. dołączeniu Zespołu Szkół Zawodowych w roku 2001 oraz Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie w roku 2021) i utworzeniu Zespołu Szkół nastąpił dynamiczny rozwój placówki i poszerzenie oferty edukacyjnej.

KONTAKT

   ul. Krakowska 20, 49-200 Grodków

   tel. 77 415-52-94

   e-mail: kontakt@zsgrd.pl


  Numer konta: 03 88700005 2001 0033 0136 0001


   Poniedziałek - Piątek:    700 - 1500