Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
Cyberbezpieczeństwo
ROZUMIEM
  • nowe1.png
  • szkola_naglowek_new.jpg
  • szkola_naglowek_new2.png
  • w.jpg
  • za.jpg

AKTUALNOŚCI 2022/2023

26 września 2022 Klasa 1 BLM (specjalizacja magazynier - logistyk) odwiedziła część magazynową firmy Agro As w celu poznania działalności magazynów oraz zakresu prac pracowników firmy. Młodzież miała okazję zobaczyć część procesu produkcyjnego, obejrzeć sposoby składowania wyrobów gotowych w imponujących nowoczesnych magazynach oraz zapoznać się z historią i działalnością firmy. Mogła również obejrzeć specjalistyczny park maszynowy, a także zapoznać się ze strukturą organizacyjną firmy. Lekcja logistyki na terenie przedsiębiorstw, które odniosły ogromny sukces w kraju i za granicą, a jednocześnie zlokalizowane są na terenie naszego powiatu jest ogromną szansą dla uczniów aby pomyśleć o przyszłości zawodowej i wyznaczyć sobie cele i kierunki działania, oraz zmotywować się do dalszej nauki.

wyc agro as 01wyc agro as 02

Serdeczne podziękowania składamy na ręce właścicieli firmy za możliwość udziału w tym spotkaniu i serdeczne przyjęcie nas w firmie. Dziękujemy również osobom które dzieliły się z nami wiedzą doświadczeniem i opowiadały mnóstwo ciekawych informacji o działalności przedsiębiorstw.

Opiekunami wycieczki byli: Jarosław Lech, Grzegorz Sudoł i Agnieszka Sobów.

wyc agro as 01wyc agro as 02
wyc agro as 01wyc agro as 02

kolko japan

Kółko kultury japońskiej planowane jest co 2 tygodnie w piątki na lekcji 7 w sali 103w. Pozdrawiam Renata Kleinert.

Po podliczeniu wszystkich głosów w wyborach do Samorządu Uczniowskiego zaszczyt reprezentowania uczniów szkoły przypadł następującym trzem kandydatom, którzy podzielili się funkcjami następująco:

wybor su 1Przewodniczący SU: Igor Bandyk

Z-ca przewodniczącego: Natalia Waliduda

Sekretarz: Julia Psiurska

Z Grona Pedagogicznego wybrani zostali również Opiekun Samorządu Uczniowskiego oraz Rzecznik Praw Ucznia. Zaszczyt ten przypadł nauczycielom:

Opiekun Samorządu Szkolnego: Elżbieta Rzepka, Jacek Mrożek

Rzecznik Praw Ucznia: Jacek Mrożek

Gratulujemy zwycięzcom wyboru !!!

Zapraszam do aktywnego udziału w pracach Szkolnego Koła Pszczelarskiego. Spotkania w kole odbywać się będą po zajęciach w szkole. Uczniowie mogą miło i pożytecznie spędzić czas oraz zgłębić swoją pszczelarską wiedzę i lepiej zrozumieć pszczoły – owady niezwykłe, funkcjonujące w idealnie zorganizowanym społeczeństwie i nieustannie intrygujące człowieka swoimi zachowaniami. Podstawowym warunkiem udziału w pracach koła jest brak uczulenia na użądlenia pszczół.

kolko pszczelarskie 1kolko pszczelarskie 2
kolko pszczelarskie 3kolko pszczelarskie 4

Opiekun koła: Andrzej Chwałek

Dnia 16.09.2022 r. o godzinie 1000 w grodkowskim kinie „Klaps” odbyło się spotkanie pt.: Wspomaganie w prowadzeniu firm w zakresie podatkowym, zusowskim i pracowniczym zorganizowane przez Prezesa Opolskiej Izby Gospodarczej, Pana Bartosza Ryszkę i Burmistrza Grodkowa, Pana Marka Antoniewicza. W wydarzeniu tym uczestniczyli: Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Skarbowy, Powiatowy Urząd Pracy, Członkowie Opolskiej Izby Gospodarczej, przedsiębiorcy, a także uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Grodkowie z dyrektor, Panią Moniką Musiał-Biernat, na czele.

izba gospodarcza 1Z funkcjonowaniem PUE, czyli platformą usług elektronicznych, zapoznała zebranych Pani Wioletta Kruk-Kozicka z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Brzegu. Następnie „Formy wsparcia przedsiębiorców realizowane przez PUP” omówiła prelegentka, Pani Jadwiga Murgrabia z Powiatowego Urzędu Pracy w Brzegu. Ostatnie z omawianych zagadnień dotyczyło usług dostępnych w e-Urzędzie: cyfrowych narzędzi do kompleksowego załatwiania spraw, takich jak: podatki PIT, CIT, VAT, korespondowanie z organami podatkowymi czy uzyskiwanie zaświadczeń online. Przedstawiła je zebranym Naczelnik Urzędu Skarbowego w Brzegu, Pani Renata Śliż.

izba gospodarcza 2

W trakcie spotkania został podpisany List Intencyjny pomiędzy Zespołem Szkół Ponadpodstawowych w Grodkowie, reprezentowanym przez dyrektor Monikę Musiał-Biernat a Opolską Izbą Gospodarczą, reprezentowaną przez prezesa Bartosza Ryszkę. Dokument jest deklaracją podjęcia współpracy na rzecz rozwoju i popularyzacji działań promujących szkolnictwo zawodowe oraz zakłada realizację wspólnych projektów i celów. Zatem pozostaje życzyć obu stronom owocnej współpracy i rozwijania horyzontów na polu gospodarczym.

izba gospodarcza 3

orleta zdj

Dnia 19 września uczniowie naszej szkoły (Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Szkoła Branżowa) wzięli udział w projekcji filmu „Orlęta. Grodno 1939”. Inicjatorką zorganizowania wyjścia na film była p. B. Szczotka i ona też zorganizowała wyjście dla uczniów LO, a dla uczniów technikum p. Jacek Muziewicz. Zainteresowanie filmem było ogromne: trzeba było zorganizować aż dwa seanse, a sala kina „Klaps” była wypełniona po brzegi! Tematem filmu była obrona Grodna we wrześniu 1939 r. przed nacierającymi ze wschodu oddziałami Armii Czerwonej. Szczególnie podkreślono postawy dzieci i młodzieży (słynne Orlęta). Niestety, film nie miał szczęśliwego zakończenia, bo szczęśliwego zakończenia nie miała obrona Grodna, ale ukazany w filmie patriotyzm i determinacja Polaków były wielkie i mogą być dla nas przykładem!

Bogusława Szczotka
Jacek Muziewicz

Dnia 17 września delegacja naszej szkoły w składzie: Justyna Małolepsza (I TML), Wiktoria Zatorska (I TIE), Aleksander Steleblak (IV TEP) i opiekun Pocztu Sztandarowego Jacek Muziewicz, wzięła udział w uroczystościach 76 rocznicy operacji „Lawina”, której celem było wymordowanie przez komunistów polskich wspieranych przez Rosjan, żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych pod dowództwem kpt. Henryka Flame „Bartka”. Po mszy św. I okolicznościowych przemówieniach, nasza delegacja wraz z innymi upamiętniła rocznicę tej zbrodni przez złożenie wiązanki kwiatów od całej społeczności naszej szkoły. Należy podkreślić, że uroczystość ta jest ważna w życiu naszej szkoły, ponieważ wymordowani w Starym Grodkowie są Żołnierzami Niezłomnymi, a jest to nasz Patron!

Jacek Muziewicz

stary grodkow urocz 01stary grodkow urocz 01
stary grodkow urocz 01stary grodkow urocz 01
stary grodkow urocz 01stary grodkow urocz 01

konkurs fotoTen konkurs jest właśnie dla Ciebie. Zrób fotkę (max 3) otaczającej Cię rzeczywistości w kontekście szeroko rozumianej ekologii. To mogą być ujęcia piękna przyrody, pozytywnych zachowań ekologicznych, symbiozy człowieka z przyrodą. Mogą to być także przykłady skutków działań antyekologicznych (dewastacja przyrody, zaśmiecenie, zanieczyszczenie wód itp.). Pamiętajcie, żeby zdjęcia nie zawierały twarzy. Liczymy na Twoją kreatywność, ale i na celne uchwycenie tematu. Na Wasze zdjęcia czekamy do 31 września 2022 r. Możecie je przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • Do konkursu dopuszcza się zdjęcia kolorowe i czarno-białe w formacie plików JPEG. Nadesłane pliki (fotografie cyfrowe) muszą mieścić się w rozdzielczości: min. 3000 piks
  • Zdjęć nie można edytować (przerabiać) w programach graficznych. Zdjęcia zawierające wszelkie ozdobniki, ramki, fotomontaże zostaną odrzucone.
  • Uczestnicy biorący udział w konkursie wyrażają zgodę na przetwarzanie danych (RODO).

Oceny fotografii dokona powołane jury. Ocenie podlegać będą następujące elementy prac fotograficznych: zgodność z tematyką konkursu, pomysłowość i oryginalność obrazu,
Dla autorów najlepszych zdjęć przewidziano NAGRODY.

NASZA SZKOŁA

herb grodkow

Początki oświaty rolniczej w Grodkowie sięgają roku 1948 kiedy to Powiatowy Inspektor Oświaty Rolniczej podjął decyzję o utworzeniu Średniej Szkoły Rolniczej. Na początku szkoła oferowała naukę tylko w zawodach rolniczych (np. Technik mechanizacji rolnictwa) dopiero w późniejszych latach po zmianach organizacyjnych (m.in. dołączeniu Zespołu Szkół Zawodowych w roku 2001 oraz Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie w roku 2021) i utworzeniu Zespołu Szkół nastąpił dynamiczny rozwój placówki i poszerzenie oferty edukacyjnej.

KONTAKT

   ul. Krakowska 20, 49-200 Grodków

   tel. 77 415-52-94

   e-mail: kontakt@zsgrd.pl


  Numer konta: 03 88700005 2001 0033 0136 0001


   Poniedziałek - Piątek:    700 - 1500